Dnes je 19. dubna 2024, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

Václav Pech vyhrál podesáté TipCars Pražský Rallysprint

30. listopadu 2014 • 19:00

Jedním ze závěrečných podniků soutěžácké sezóny v České republice je každoročně TipCars Pražský Rallysprint. Výsledky i kompletní průběh závodu, který se po kratší odmlce vrací zpět na Strahov, můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky TipCars Pražský Rallysprint ON LINE --- Základní informace o TipCars Pražský Rallysprint --- Diskuze k TipCars Pražský Rallysprint

Václav Pech - Pražský Rallysprint 2011

Úřadující český šampion v automobilových soutěžích Václav Pech ovládl podesáté Pražský rallyesprint. S vozem Mini John Cooper Works WRC si ve 20. ročníku exhibičního závodu připsal pátou výhru za sebou. Pech se z těsného vítězství radoval i přesto, že vyhrál jen dvě z pěti rychlostních zkoušek. Druhého Jaroslava Melichárka ze Slovenska porazil o 2,7 sekundy a třetí byl s odstupem další tří desetin sekundy Tomáš Kostka. Oba jeli s vozy Ford Fiesta RS WRC.

„Abych se přiznal, tak jsem nečekal, že bych mohl vyhrát. Hned v první erzetě jsem udělal dvě chyby a myslel jsem, že ztrátu už nedokážu smazat. Ukázalo se ale, že chyby asi udělali i další,“ řekl Pech.

Uvědomoval si ale, že jeho vítězství bylo hodně těsné. „Co si pamatuju, tak tak těsné to bylo jen jednou, před lety jsem ještě menším rozdílem porazil Romana Krestu,“ poukázal na rok 2001, kdy předčil Krestu o 0,9 sekundy.

Tradiční rallye je sice hlavně exhibicí, elitní jezdci ale jezdí naplno. „Čekal jsem, že to bude více exhibice, ale od začátku všichni závodili, tak jsme také jeli,“ pousmál se Melichárek, který v letošním roce startoval v seriálu mistrovství světa.

Centrum soutěže, kterou si oblíbili fanoušci i jezdci, se po letech vrátilo na Strahov. V roce 2011 se zázemí přesunulo na dostihové závodiště ve Velké Chuchli. Letos však pořadatelé získali od samosprávy povolení vrátit se zpět, takže se jela i populární erzeta kolem strahovských stadionů.

Na Pražském rallyesprintu se tradičně představila řada celebrit. Své řidičské umění předvedli herci David Suchařípa a Lukáš Langmajer nebo zpěvačka Olga Lounová, kteří se ale rallye s různou intenzitou věnují. Mezi spolujezdci figurovali herečka Anna Polívková, kajakář Vavřinec Hradilek, miliardář Karel Janeček nebo režisér a herec Jakub Kohák.