Dnes je 29. března 2024, Svátek má Taťána, zítra Arnošt

Peugeot Rally Academy potvrdila plány na ME 2015

23. prosince 2014 • 03:00

Peugeot Rally Academy patří k pravidelným účastníkům mistrovství Evropy. Zatímco jména Charlese Martina a Dioga Gaga byla již delší dobu známa, obsazení postu tovární jedničky bylo dlouho otázkou. Nakonec se jím opět stal Craig Breen.

Peugeot Rally Academy - Barum Czech Rally Zlín 2014

Irský pilot byl jedničkou továrního týmu již v loňské sezóně, příliš se mu však nedařilo. Na většině závodů byl navíc většinou rychlejší týmový kolega Kevin Abbring. Právě mezi těmito dvěmi jezdci se rozhodovalo o postu jedničky na sezónu 2015. Mírně favorizovaný Kevin Abbring však nabídku odmítl a do role týmové jedničky byl potvrzen Craig Breen.

Ten bude pokračovat opět se spolujezdcem Scottem Martinem, se kterým vyhráli letošní Rally Acropolis. Pro nadcházející sezónu mají potvrzených devět startů v mistrovství Evropy, přičemž je možné, že (obdobně jako v roce 2014) do kalendáře přibude i zbývající Kypr.

Druhým jezdcem Peugeot Rally Academy v nadcházející sezóně bude Charles Martin. Pětadvacetiletý talentovaný Francouz jde ve stopách Kevina Abbringa, když i on dostane šanci na vybraných závodech jakožto vítěz Volant 208, pohárového seriálu vozů Peugeot 208 R2 ve Francii. Nakonec dostane k dispozici pouze čtyři starty v rámci ME (na poslední chvíli byl zrušen start na Jänneru, kde byl nahrazen Breenem) doplněný o dva závody ve francouzském šampionátu - Rallye Le Touquet a Rallye du Var.

Třetím do party je Portugalec Diogo Gago, který vyhrál juniorskou klasifikaci ve Volant 208, čímž dostal k dispozici čtyři starty v JERC s Peugeotem 208 R2. Třiadvacetiletý pilot se rozhodl zbývající dva starty v šampionátu doplatit ze své kapsy, aby tak zvýšil šance na celkový úspěch v seriálu.

Právě Gago jde ve šlépějích vycházející hvězdy Stéphane Lefebvra, který využil stejného programu v rámci JERC v loňském roce. To vyhrál, za což získal k dispozici dva starty v ME. Jedním bude Jänner Rallye za volantem DS 3 R5, druhým pak Geko Ypres Rally s Peugeotem 208 T16. Není vyloučen ani další start s tímto vozem.