Dnes je 19. dubna 2024, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

Slavnostní zahájení 7. ročníku poháru Citroën

1. dubna 2015 • 20:00

Již sedmým rokem budou závodní Citroëny soutěžit na českých tratích o hodnotné ceny. Začíná totiž opět značkový pohár Citroën, tentokrát pod názvem Citroën Total Michelin Trophy CZ. Jeho 7. ročník byl zahájen v pátek 27. března u pražského prodejce Citroën, v Autocentru Dojáček.

Citroën Total Michelin Trophy CZ je nový název značkového poháru Citroën. Jeho již 7. ročník v pořadí odstartuje při Rallye Český Krumlov. Svou předpremiéru však měl již koncem minulého týdne, kdy byl v prostorách pražské pobočky Citroën Autocentra Dojáček slavnostně zahájen.

Citroën Total Michelin Trophy CZ 2015

Uvedení ročníku 2015 však předcházelo nejen zhodnocení sezony uplynulé, ale i předání šeků výhercům v kategorii R1 a R3. Zatímco Bára Holická si převzala šek za 1. místo v kat. R1 opravňující k nákupu dvou sad sériových pneu Michelin, Egon Smékal – výherce kat. R3 – získal klíče od vozu Citroën DS3, a to na celou letošní rally sezonu.

Poté byl za přítomnosti partnerů a promotéra poháru Tomáše Pletky uveden v pořadí již 7. ročník poháru. Ten se pojede při 5 českých závodech MČR a otevřen bude letos závodním vozům Citroën tř. 2, 5, 6 a R1.

Kateřina Ptáčková, foto: Z.Sluka