Dnes je 28. března 2024, Svátek má Soňa, zítra Taťána

Peugeot Rally Academy přestupuje do WRC2

21. prosince 2015 • 10:00

Tovární tým Peugeot Rally Academy přestupuje z mistrovství Evropy do mistrovství světa. V příštím roce bude startovat s jedním vozem Peugeot 208 T16 ve WRC2 a s jednim Peugeotem 208 R2 ve WRC3.

Craig Breen - Scott Martin (Peugeot 208 T16) - Sata Rallye Acores 2015

Dlouholetá jednička týmu Craig Breen skončila na pozici továrního jezdce a přestoupila k Citroënu (i když nutno přiznat, že u něj není vyloučen start s vozem R5 na vybraných závodech ME jako doplněk k šesti startům v MS).

Pro nadcházející sezónu tak v týmu budou pouze dva jezdci, kteří své angažmá vyhráli v rámci značkového poháru vozů Peugeot 208 R2.

Celkovým vítězem v poháru se stal španělský pilot José Antonio Suárez, který za odměnu obdrží pětici startů v rámci WRC2. Dvacetiletý Jonathan Berfa vyhrál juniorskou část seriálu, za což dostane odměnu v podobě tří startů v rámci WRC3.

„Pro sezónu 2016 jsme se rozhodli zaměřit více na rozvoj jezdců vycházejících z poháru 208, abychom jim umožnili přímý přestup do mistrovství světa,“ řekl ředitel Peugeot Sportu Bruno Famin.

Je otázkou, proč se Peugeot rozhodl zaměřit spíše na MS než ME. Jezdci totiž za stejné peníze dostanou méně startů. Velkou roli v tom jistě hrál Suárezův mentor Carlos Sainz, který tlačil na Peugeot na jeho starty v MS a také fakt, že novým dodavatelem pneu pro ERC Junior bude Pirelli, což by bylo v případě startů Berfy konfrontováno s výhradní smlouvou Peugeotu s Michelinem.