www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 25. listopadu 2020, Svátek má Kateřina, zítra Artur

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Preview: Japonská rally 2006

28. srpna 2006 • 09:00

Dalším, v pořadí již jedenáctým podnikem seriálu mistrovství světa, je Japonská rally. Organizátoři v loňském roce slíbili, že letos se pojede hned několik nových rychlostních zkoušek a navíc nebudou přejezdy mezi nimi tak dlouhé.

V roce 2004 se jela Japonská rally vůbec poprvé jako součást mistrovství světa a podle pilotů a týmů se vše celkem podařilo. Někteří si pouze stěžovali na velmi dlouhé přejezdy, které byly značně vyčerpávající. Jednalo se především o trasy ze základny rally v Obihiru na jednotlivé rychlostní testy.

Organizátoři vzali kritiku na vědomí a okamžitě se pustili do příprav letošní soutěže, která startuje 1. září 2006 a cíl bude 3. října. Také letos bude Japonská rally součástí Production´s Cupu.

Není překvapením, že se na zaoceánský závod, který se pojede o prvním zářiovém víkendu, nepřihlásily týmy Red Bull Škoda a OMV Peugeot Norway WRT, kteří vynechání mimoevropských podniků oznámili již v předsezónních plánech. Rakousko-norská stáj však nasadí jeden speciál 307 WRC, se kterým bude Manfred Stohl bojovat pouze o body do hodnocení jezdců.

Na posádky čeká celkem 1586.28 kilometrů a z toho ostrých bude 345.72. Jezdci absolvují neuvěřitelných 27 rychlostních zkoušek, včetně super speciálky. V minulém roce triumfoval Marcus Grönholm s vozem Peugeot 307 WRC.

Richard Vlček ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist