www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. prosince 2018, Svátek má Albína, zítra Daniel

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Volkswagen oficiálně potvrdil konec v mistrovství světa, vytvoří ale Polo R5

2. listopadu 2016 • 11:55

Jak jsme již včera informovali, vedení Volkswagen Group rozhodlo o ukončení aktivit továrního týmu Volkswagen Motorsport v mistrovství světa. Tato informace byla dnes dopoledne oficiálně oznámena zaměstnancům, vydání oficiální tiskové informace následuje jen o chvíli později. Volkswagen Motorsport definitivně v sezóně MS 2017 neuvidíme.

Volkswagen

V tiskové zprávě se oficiálně potvrdily včerejší informace o konci podpory motoristického sportu způsobem, jakým koncern Volkswagen Group v posledních postupoval. Místo toho se zaměří na nové technologie a také na zákaznický sport. Volkswagen Motorsport však nekončí, v příštím roce se bude soustředit na vývoj Volkswagenu Polo R5, které bude k dispozici soukromým zákazníkům.

„S nadcházející expanzí elektrifikace v portfoliu našich vozů se musíme zaměřit na významné budoucí technologie. Naše sportovní cíle v mistrovství světa v rally jsme překročili, nyní je čas na restrukturalizaci Volkswagenu Motorsport. Zároveň se budeme více soustředit na zákaznický program, kdy se budeme soustředit na okruhové závodění s Golfem GTI TCR, Beetlem GRC v rallycrossu a také vyvineme nové Polo podle předpisů kategorie R5,“ řekl Frank Welsch, člen představenstva Volkswagen Group zodpovědný za technický vývoj.

„Samozřejmě nás odchod z mistrovství světa hodně mrzí - byla to jedna z nejúspěšnějších kapitol Volkswagenu v historii motorsportu. Zároveň je ale potřeba dívat se dál, k dosažení úspěchů pro značku Volkswagen,“ řekl šéf Volkswagen Motorsport Sven Smeets.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist