www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. června 2018, Svátek má Květa, zítra Alois

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Filip Mareš v barvách „autoklubu“ před novými výzvami

16. března 2017 • 19:00

Na úspěšnou spolupráci ze sezóny 2016 naváží také v roce 2017 Filip Mareš a Autoklub České republiky. V rámci projektu Autoklub Peugeot Rally Talent, jehož hlavními partnery jsou i pro letošní rok značka Peugeot v ČR a společnost Total ČR, se Filip Mareš, navigovaný Janem Hlouškem představí na většině podniků MČR v rally, jež příští týden otevře 36. Valašská rally.

Filip Mareš - design 2017

Ta bude současně také zahajovacím podnikem nově vzniklého Peugeot Total Rally Cupu 2017, ve které bude mladá dvojice plnit úlohu jednoho z favoritů. Neméně důležitým programem nadějné posádky bude účastv barvách ACCR Czech Teamu v kompletním ERC Junior U27, jež startuje už na konci března šotolinovou Azores Airlines Rallye. Využívat budou, stejně jako v loňské sezóně, osvědčené techniky v podobě vozu Peugeot 208 R2. Změna ovšem nastává na pozici přípravce vozu, jímž v letošní sezóně bude milovický Gekon Racing.

Filip s Honzou se všem fanouškům představí v novém atraktivním designu už tuto sobotu na 8. Testovací RZ Žiželice, kde se budou, stejně jako mnoho dalších posádek, připravovat na úvod soutěžácké sezóny.

„Budu-li upřímný, už se opravdu nemohu dočkat, až vše vypukne! Máme za sebou několik týdnů usilovných příprav a nyní odpočítáváme poslední dny do startu vzrušující sezóny. Z mého pohledu jde jednoznačně o program, o kterém jsem dlouho snil. Teď už bude záležet především na nás, jak se s naším novým týmem s nabízenou příležitostí popasujeme. Uvědomuji si, že nás nečeká snadná úloha, zvláště na evropských tratích, které pro nás budou z většiny nové. Rozhodně ale udělám maximum pro to, abychom vlajku Autoklub Peugeot Rally Talentu na českých tratích, i vlajku ACCR Czech Teamu na tratích evropských, drželi opravdu vysoko,“ komentoval předstartovní rozruch semčický pilot.

Slovo si na prahu nové sezóny vzal také manažer Autoklub Peugeot Rally Talent Stanislav Kafka: „Je před námi výzva v podobě startů v MČR v rally, kde bychom rádi bojovali jak o titul ve třídě 6, tak i o vítězství v Peugeot Total Rally Cupu. Pro další rozvoj naší mladé posádky jsou ale třeba i starty na nových tratích v zahraničí a porovnání s velmi rychlou konkurencí v ERC Junior U27,“

Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR dodává: „Jsme hrdí, že naše barvy bude reprezentovat tak nadaný a nadějný pilot, jakým je Filip Mareš. Peugeot 208 R2 je rozhodně v dobrých rukou a věříme, že s ním Filip s Honzou budou sklízet úspěchy jak doma tak v cizině. Určitě budou motivací pro další rallyové talenty, kterých je ČR opravdu hodně.“

K nově navázenému partnerství pak svá slova přidal také Tomáš Pletka za Gekon racing: „Jsou za námi hektické měsíce příprav na letošní sezónu, která bude velmi náročná. Náš team zajišťuje starty Filipa Mareše v rámci MČR a ERC, ale také organizaci Peugeot Total Rally Cupu 2017, který si odbyde premiérovou sezónu. Uděláme maximum pro dosažení co nejlepších výsledků ve všech šampionátech. Jsem rád, že můžeme spolupracovat s jezdcem, jako je Filip Mareš, který bude velmi dobrým reprezentantem značky Peugeot Sport, kterou zastupujeme. Taktéž jsem velmi rád za spolupráci s Autoklubem, který je určitě garancí vysoké úrovně partnerství.“

Autoklub Peugeot Rally Talent zve všechny své fanoušky již tuto sobotu k trati 8. Testovací RZ Žiželice a už následující víkend ve dnech 24. – 26. března k zahajovacímu podniku MČR, již 36. Valašské rally s centrem ve Valašském Meziříčí.

Radka Matthey
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist