www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. června 2018, Svátek má Pavla, zítra Zdeňka

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Dominik Brož s 208 R2 míří na Azory

17. března 2017 • 18:00

O víkendu odjíždí Dominik Brož s Petrem Těšínským otevřít svou druhou sezonu v juniorském mistrovství Evropy. Seriál ERCJ startuje na Azorských ostrovech. Při prvním startu v loňském roce zde turnovská posádka obsadila 6. místo mezi juniory.

Dvacetiletý Dominik Brož otevřel v loňském roce novou kapitolu ve své jezdecké kariéře, když po boku Petra Těšínského absolvoval kompletní seriál závodů juniorského mistrovství Evropy. Na jejím konci byli kluci klasifikováni na 6. místě. Během zimní přestávky se toho okolo Dominika dost změnilo. Tým dostal nový název BP Rally team a největší změna se týká vozu, kdy fiestu vystřídal Peugeot 208 R2.

„V žádném případě to není zkratka, kterou používal Petr při závodech „Broži Přidej“, ani pomoc od světové petrolejářské společnosti, i když finanční injekce odsud by se hodila :-). Pravda je, v moudrých hlavách, které se daly dohromady – Brož + Prokorát. Pod tímto týmem, který vlastní „pegyho“, budeme startovat v letošním roce v ERCJ a vybraných českých závodech. Fiesta R2 bude připravena na případný pronájem,“ upřesnil s nutnou dávkou humoru druhou změnu Dominik Brož krátce poté, co skládačka vozu dorazila do Turnova.

Na zimní přestávku v podobě kafíčka a nohou na stole mohli mechanici zapomenout. V dílně se pracovalo vždy dlouho do noci. Nyní je 208 poskládaná a Dominik má za sebou první testy. „Auto je zatím ještě syrové a nás čekají ještě drobné práce. Peugeota jsem měl možnost otestovat po loňské Barumce a z našeho testu jsem byl mile překvapen, neboť naše auto lépe brzdí. Největší změnu oproti fiestě vidím v převodovce. Na podvozku nás čeká ještě dost práce. Je třeba jej perfektně vyladit, ale věřím, že si i tady poradíme. Na autě jsme provedli i drobné úpravy, které budou jen k užitku,“ podělil se o první dojmy ze svezení v novém voze mladý jezdec.

A šampionát ERCJ už klepe na dveře. První závod se odstartuje na konci března na Azorských ostrovech. Dominik s Petrem již mají sbalené kufry a zanedlouho za nimi vyrazí i doprovodný tým s vozem. Letošní Azores Airlines Rally je opět rozdělena do tří soutěžních dní. Ve čtvrtek jsou připraveny pro posádky čtyři erzety, v pátek šest a celou soutěž zakončí sobota, kdy je v harmonogramu dalších šest erzet. „Na úvodní závod se velmi těšíme. Prostředí již známe, takže po této stránce by nás nemělo nic překvapit. Těším se na dlouhé zkoušky, které se pojedou a letos jsou připravené tři úseky, delší než 20 km. Na co se ale nejvíce těším, je jízda v „pegym“. Věřím, že náš přestup byl dobrým krokem a já s Petrem se budeme snažit potvrdit tento krok i dobrým výsledkem. Držte nám palce,“ uvedl krátce před odjezdem na první evropskou soutěž Dominik Brož. Juniorů bude startovat na portugalském ostrově hned deset a mezi nimi i trojice z Česka. Kromě Dominka to bude Filip Mareš a Karel Kupec.

Miroslav Vebr ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist