www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. června 2018, Svátek má Květa, zítra Alois

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Škoda bude startovat v rallyovém mistrovství světa vozů SUV

1. dubna 2017 • 12:00

Škoda Auto rozšiřuje svou působnost ve špičkovém světovém rallysportu. Značka mistrů světa přichází do nově vznikající kategorie WRC SUV s vozem Škoda Kodiaq WRC. Tovární tým Škoda Motorsport bude v příštím ročníku FIA Mistrovství světa v rally startovat poprvé ve dvou kategoriích. Vedle kategorie WRC 2, v níž dosáhla úspěchů Škoda Fabia R5, obsadí i novou kategorii WRC SUV.

Škoda Kodiaq WRC

Tu organizátor šampionátu zřídil kvůli stále rostoucí popularitě vozů kategorie SUV. Od příštího soutěžního ročníku proto vedle stávajících kategorií WRC a WRC 2 přibude nová třída soutěžních vozů – WRC SUV. Určena je výhradně pro vozy vycházející ze sériově vyráběných SUV modelů. Škoda AUTO do nové kategorie vyšle svého zástupce v podobě upraveného modelu Škoda Kodiaq. Nové velké SUV právě vstupuje na mezinárodní trh a již nyní se těší velké oblibě.

Po technické stránce splňuje Kodiaq WRC všechny požadavky. Předpisy FIA mu přikazují turbomotor o objemu 2,0 litru a minimální hmotnost 1 650 kilogramů. V závodním speciálu jsou také dva elektronické asistenční systémy ze sériového modelu. Driver Alert rozpozná únavu řidiče a Blind Spot Detect ho upozorní na vůz ve slepém úhlu jeho zpětného zrcátka.

Vůz Škoda Kodiaq WRC vzniká s využitím zkušeností týmu, který s vozem Škoda Fabia R5 dosáhl na titul světových šampionů v kategorii WRC 2. A ve skvělých výkonech pokračuje Škoda Motorsport i nadále. Fabia R5 zvítězila ve 13 z posledních 14 závodů letošní a loňské sezony. Naposledy Pontus Tidemand zvítězil v březnové Rally Guanjanato México.

Tým Škoda Motorsport se těší na novou výzvu a chce s modelem Kodiaq WRC navázat na úspěchy modelu Fabia R5. Management týmu, konstruktéry i mechaniky čeká ještě mnoho práce, ale všichni věří, že vše zvládnou a nový vůz bude na špičkové úrovni a výborně připraven pro závody.

Škoda Kodiaq WRC se na závodní trati představí poprvé v lednu 2018 při Rally Monte Carlo. Jména pilotů a navigátorů, kteří ve dvou soutěžních vozech Kodiaq WRC zasednou, oznámí tým Škoda Motorsport v září.

-pr- ; -apr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist