www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. června 2018, Svátek má Pavla, zítra Zdeňka

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Raffael Sulzinger - německá raketa míří na krumlovské tratě

18. května 2017 • 07:30

Raffael Sulzinger je německý závodník vlastnící hned několik titulů. Kromě mistra divize 3 Rakouska z roku 2010, vlastní mimo jiné také titul juniorského mistra Německa roku 2012 a titul mistra kategorie ERT3 šampionátu Central rally trophy z minulé sezóny. Již tento víkend ho můžeme spatřit na tratích 45. ročníku Rallye Český Krumlov s jeho, již opravenou, Fiestou R2.

Celou svou kariéru jezdíš na stejném autě, neuvažuješ o změně?

Raffael Sulzinger, Ford Fiesta R2

No, auto 'padlo na střechu' v závěrečné etapě ERT Waldviertel Rallye, takže na něm bylo hodně práce. Vyměnili jsme všechny panely, znovu ho polepili a vše přestavěli.

Bohužel se zpozdila dodávka některých dílů a můj hlavní mechanik je letos velmi zaneprázdněn, takže na autě nebudou žádná technická vylepšení. Opravdu doufám, že dokážeme opravit vůz včas do začátku krumlovské rally.

Doposud tě navigovali muži i ženy, pociťuješ rozdíl mezi jejich způsoby navigování?

Vlastně mi nezáleží na tom, jestli je spolujezdcem muž nebo žena. Je mnohem důležitější, že dělá dobrou práci, že máme stejné cíle a že mezi námi je dobrá nálada - musíme si sednout.

Podle čeho si vybíráš své spolujezdce? Protože v poslední době to jsou samá děvčata.

Raffael Sulzinger

Opravdu to není tak, jak to vypadá! :-) Abych byl upřímný, nebylo v plánu závodit s tolika různými spolujezdci během posledních let - zejména v loňském roce! Můj první spolujezdec ukončil svou kariéru před několika lety. Druhá byla moje bývalá přítelkyně a ostatní jako Jürgen Heigl a Pirmin Winklhofer dostali šanci na soutěžích mistrovství Evropy a mistrovství světa. Je velmi důležité mít po celou sezónu jednoho dobrého spolujezdce, pokud chcete absolvovat celý šampionát.

V loňském roce jsi získal titul v rámci Central rally trophy, budeš v letošní sezóně obhajovat?

Bohužel ne. Chystám se podnikat, takže na to nemám čas. V tuto chvíli to vypadá, že pojedu nějaké rally v zahraničí s Fiestou R2, ale ani nevím, které podniky to budou.

Uvidíme tě více na českých tratích?

Především doufám, že mě uvidíte ve všech etapách a na cílové rampě Rallye Český Krumlov. Skutečně ještě nevím, jestli přijedeme na další rally v České republice. Každopádně byl bych moc rád, kdyby ano.

Na Rally Český Krumlov jsi přihlášen se svou Fiestou R2, zabojuješ o bednu?

Raffael Sulzinger, Ford Fiesta R2

Nemyslím si, že je to možné. Není žádným tajemstvím, že Fiesta má kolem 20-25 koňských sil méně než novější Peugeot 208 či Opel Adam. Ale je to velmi stabilní auto a pravděpodobně se bude měnit počasí, což může být náší výhodou. Ale můžu slíbit, že budeme dělat vše, co bude v našich silách!

Na přihlášce zatím není tvůj spolujezdec, pořádáš konkurz?

Ale ano, už mám spolujezdce. Je jím Lisa Kiefer, mladá spolujezdkyně z Německa. Účastnila se například soutěží ADAC Opel Rallye Cupu. Bude to poprvé, co společně budeme závodit a pravděpodobně budeme potřebovat nějaké erzety, abychom získali správný rytmus. Myslím, že je to pro ni dobrá šance na získání mezinárodních zkušeností a těší se na to stejně jako já.

Děkuji za rozhovor a přeji úspěšné dokončení nejen krumlovské rally.

Raffaela je možné sledovat během Rallye Český Krumlov na Instagramu (raffaelsulzinger), snapchatu (raffirallye) a samozřejmě na Facebooku (RaffiRallye) včetně živého vysílání z kokpitu!

Pavlína Třešňáková ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist