www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. dubna 2018, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Kopecký a Dresler budou usilovat o hattrick

18. května 2017 • 08:00

Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem dominují českému šampionátu v rally od prvního vítězství vozu Škoda Fabia R5 na Rally Šumava Klatovy v roce 2015. Od tohoto okamžiku společně vyhráli každou českou rally, které se s vozem Škoda Fabia R5 zúčastnili, celkem to je dvanáct vítězství v řadě. Cílem pro následující soutěž – Rally Český Krumlov (19. – 20. května 2017) – je získat hattrick, tedy třetí vítězství v řadě v MČR 2017. Škoda Motorsport je aktuálně v čele českého mistrovství v rally, cíl pro sezónu 2017 je tedy jasný: třetí vítězství v národním šampionátu v řadě.

Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5) - Rallye Český Krumlov 2016

„Máme před sebou stále ještě dlouhou cestu k vítězství v šampionátu,“ vysvětluje Jan Kopecký. „Zaměřujeme se na to, abychom nedělali žádné chyby. Soupeři se stále zlepšují a již v Rally Šumava Klatovy se jim podařilo zajet několik nejlepších časů. Jezdec Fordu Václav Pech a Jan Černý, v privátně nasazeném voze Škoda Fabia R5, jsou připraveni bojovat o vítězství,“ doplňuje Kopecký.

Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem v loňském roce vyhráli Rally Český Krumlov před svými týmovými kolegy Pontusem Tidemandem / Jonasem Anderssonem, kteří se letos do domovské země značky Škoda nepodívají, protože ve stejném termínu se účastní Portugalské rally započítávané do mistrovství světa.

„Jsem přesvědčen, že Jan a Pavel Rally Český Krumlov vyhrají,“ říká Michal Hrabánek. „Spolu se svým vozem Škoda Fabia R5 jsou rychlí a spolehliví,“ dodává šéf Škoda Motorsport.

Rally se pojede v Českém Krumlově, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Cíl je naplánován v Českých Budějovicích, které jsou po celém světě známé dobrým pivem. V krásné přírodě jihočeského regionu čeká na posádky celkem 16 náročných rychlostních zkoušek.

Rally Český Krumlov začíná v pátek 19. května v 15:27 h a posádky budou o nejlepší časy bojovat na celkové vzdálenosti 171,38 km. Cíl je plánován na sobotu 20. května přibližně v 17 hodin v Českých Budějovicích. Kromě Jana Kopeckého s továrním vozem Škoda Fabia R5 se rally zúčastní také pět dalších privátních vozů Škoda Fabia R5 a další vozy Škoda Fabia, řadící se do různých jiných kategorií.

Škoda Motorsport
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist