Dnes je 28. března 2024, Svátek má Soňa, zítra Taťána

Václav Pech s Petrem Uhlem druzí i v Českém Krumlově

22. května 2017 • 15:30

V krásném letním počasí před zraky tisíců fanoušků odstartovaly v pátek posádky do 45. Rallye Český Krumlov. Nezvykle jednoznačná meteorologická předpověď pro tuto soutěž říkala, že sucho bude po oba dva dny, což se zde podařilo naposledy v roce 2012.

Václav Pech - Petr Uhel (Ford Fiesta R5) - Rallye Český Krumlov 2017

Pech s Uhlem vstoupili do závodu druhým časem, a i když o tuto pozici na chvilku přišli během první etapy si druhé místo vybojovali zpět. „Krumlov má z pozice jezdce nejhezčí, ale zároveň nejtěžší rychlostní zkoušky ze všech českých soutěží, obzvlášť když jich většina byla oproti předchozím rokům pozměněna. Navíc jsou hodně rozbité a uskákané. Nám se podařilo auto dobře připravit na tyto podmínky a mohli jsme se na fungování podvozku spolehnout. Dalším nesmírně důležitým faktorem byli špióni, kteří již před samotným startem soutěže, dopsali změny na trati, které se staly po tréninku, a především ve druhé etapě jich nebylo málo. Snažili jsme se jet jak nejlépe umíme, druhé místo je zatím naším maximem, ale nic nevzdáváme a budeme se snažit dál co nejvíce se přiblížit tovární škodovce,“ říká Václav Pech.

Tři druhá místa ze tří odjetých soutěží v letošní sezóně, taková je bilance posádky Pech- Uhel po právě skončené Rallye Český Krumlov. Další soutěží EuroOil-invelt teamu bude 16 ÷ 17.06. jihomoravská Rallye Hustopeče.