www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. června 2018, Svátek má Milan, zítra Leoš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Zemřel Antonín Berger

26. června 2017 • 16:25

S upřímnou lítostí si dovolujeme oznámit všem příznivcům automobilových soutěží, že dnes, v pondělí 26. června 2017, pouhý den před svými 75. narozeninami, opustil navždy nejen velkou rallyovou rodinu, ale především rodinu svoji, pan Antonín Berger.

Antonín Berger

Antonín Berger začínal v rally jako soutěžní jezdec v 70. letech v barvách AMK Příbram a příbramskému klubu zůstal věrný až do své smrti. Pamatovat si jej budeme především jako organizátora Rally Příbram, v níž působil po tři desetiletí a rovněž byl i jejím ředitelem. Od roku 1977 byl také sportovním komisařem a časoměřičem, členem Komise časoměřičů, držitelem Zlaté spony FAS AČR, byl též servismanem časoměřičské techniky a mimo jiné i organizátorem každoročního školení časoměřičů na Příbrami.

K rally přivedl nejen svou rodinu, ale i spoustu lidí nejen z okolí Příbrami. Na soutěžích po celé republice jsme jej mohli potkávat na dispečinku, ale též v organizačním vozidle či s fotoaparátem v ruce při kontrole připravenosti časoměřičských stanovišť. Pro mne navždy zůstane 'Ředitelem', přestože již pár let tuto funkci na Rally Příbram nevykonával. Byl velkou osobností v motoristickém sportu, na kterou nikdy nezapomeneme. Čest jeho památce.

K vyjádření upřímné soustrasti pozůstalé rodině se připojuje celá redakce AutoSport.CZ

Zdenka Doušová, -red-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist