www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. června 2018, Svátek má Milan, zítra Leoš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Jan Kopecký - Pavel Dresler popáté v řadě vítězi Rally Bohemia

2. července 2017 • 20:05

Jen dva týdny po Hustopečích se mistrovství České republiky v automobilových soutěžích přesouvá do Mladé Boleslavi, kde se uskuteční letošní ročník legendární Rally Bohemia. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Rally Bohemia ON LINE --- Výsledky Rally Bohemia historiků ON LINE --- Základní informace o Rally Bohemia --- Diskuze k Rally Bohemia --- Rally Radio

Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5) - Rally Bohemia 2017

-

- - - - - - - - - - - 2. etapa - - - - - - - - - - -

Jan Kopecký - Pavel Dresler z továrního týmu Škoda Motorsport na Škodě Fabia R5 popáté v řadě za sebou zvítězili na Rally Bohemia a zároveň se tímto vítězstvím stali již nyní Mistry České republiky v rally pro letošní rok. Jan Kopecký se stal svým celkově sedmým vítězstvím neúspěšnějším jezdcem historie Rally Bohemia.

Jan Kopecký - Pavel Dresler, Škoda Fabia R5 - Rally Bohemia 2017

Jan Kopecký a Pavel Dresler na Škodě Fabia R5 si tímto pátým vítězstvím v sezoně zajistili další obhajobu českého mistrovského titulu z minulých dvou let, když letos doposud nenašli ani jednou přemožitele. Ve vedení Rally Bohemia byli od druhé rychlostní zkoušky až do cíle. Jan Kopecký se svým celkově sedmým zdejším vítězstvím stal nejúspěšnějším jezdcem historie Rally Bohemia, když překonal šest vítězství Romana Kresty.

Druhé místo obsadili na mladoboleslavské soutěži potřetí v řadě se třemi různými automobily Václav Pech - Petr Uhel, tentokrát na Fordu Fiesta R5. Na vítěznou posádku týmu Škoda Motorsport ztratil Pech na sto padesáti kilometrech rychlostních zkoušek přes jednu minutu. Plzeňská posádka tak prodloužila svoji sérii druhých míst v letošním šampionátu taktéž na pět. Třetí místo získali Jan Černý - Petr Černohorský s další Škodu Fabia R5, na které zejména v průběhu druhé etapy dotírali polští bratři Jaroslav a Marcin Szejovi z Polska s Fordem Fiesta R5.

Krásné páté místo obsadili při svém návratu na tratě rychlostních zkoušek Roman Kresta – Petr Starý na Škodě Fabia R5. Roman Kresta si vítězstvím v jedné rychlostní zkoušce dokonce ještě o něco vylepšil své historické statistiky výsledků na Rally Bohemia. Šesté místo obsadili Miroslav Jakeš – Marcela Ehlová, kteří museli ještě na poslední chvíli stahovat ztrátu vzniklou zapadnutím do příkopu v poslední sekci soutěže. Dokázali se dostat zpět před Štěpána Vojtěcha - Michala Ernsta, pro které je ovšem při jejich jednorázovém startu s již téměř historickým Peugeotem 206 WRC sedmé místo také hezkým výsledkem. To na cílové rampě věnovali především svým mechanikům, kteří museli řešit technické problémy staršího vozu.

O osmé místo probíhal po celou nedělní etapu duel mezi posádkami Jaromír Tarabus – Petr Machů a narychlo nově utvořenou dvojicí Vojtěch Štajf – Markéta Skácelová. Štajf však v neděli na rychlejších úsecích posledních testů naplno využil předností své novější Fabie R5 oproti starší specifikaci S2000 Jaromíra Tarabuse a rozhodl ve svůj prospěch. Elitní desítku uzavřeli Jan Sýkora – Štěpán Palivec, taktéž na Fabii R5.

Třída 3 produkčních automobilů měla v neděli dramatických průběh s nečekaným rozuzlením díky technickým problémům Václava Kopáčka s elektronikou. V jejich důsledku postupně ztrácel svůj téměř minutový náskok ze sobotní etapy na Martina Březíka. Na poslední rychlostní zkoušce se pak jeho Subaru Impreza zastavilo úplně, takže Martin Březík – Marek Omelka obhájili své vítězství z loňska, o kterém se i minulý rok rozhodlo až na poslední rychlostní zkoušce Staroměstská.

Kategorii 2WD automobilů s jednou poháněnou nápravou vyhráli na své domácí soutěži Filip Mareš – Jan Hloušek, kterým však po celou dobu soutěže nedali ani na moment vydechnout jejich největší letošní soupeři Simon Wagner – Gerald Winter z Rakouska s dalším Peugeotem 208 R2. Na bronzovou příčku ve dvoukolkách se až na poslední rychlostní zkoušce podařilo dostat Karlu Kupcovi s Opelem Adam R2.

Aleš Holakovský

Startovní pořadí do 2. etapy

- - - - - - - - - - - 1. etapa - - - - - - - - - - -

Jan Kopecký - Pavel Dresler se Škodou Fabia R5 jsou ve vedení Rally Bohemia 2017 po první etapě. Na druhé Václava Pecha - Petra Uhla na Fordu Fiesta R5 mají náskok třicet sedm sekund. Díky proměnlivému počasí byla první etapa ve znamení pneumatikové loterie a obtížných podmínek na trati.

_TITLE_31430_

Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport směřuje ke svému pátému vítězství v řadě na Rally Bohemia. Téměř po celou dobu první etapy Rally Bohemia průběžně navyšoval náskok na své soupeře. Druhý je Václav Pech, který tak zatím navazuje na stříbrná umístění na všech předchozích soutěžích. Na bronzovou příčku drží Jan Černý - Petr Černohorský se Škodou Fabia R5, ale ve druhé etapě ještě můžeme očekávat útok na stupně vítězů ze strany polské posádky bratří Szejových na Fordu Fiesta R5, který jedou také vysokém tempu.

To samé se ovšem dá říci i obou dvojících navrátilců na české tratě z dob minulých: Roman Kresta – Petr Starý budou přenocovat při svém návratu na tratě po několika letech na krásném pátém místě a jako bonus si Roman Kresta vylepšil své stále rekordní statistiky na Rally Bohemia vítězstvím na čtvrté rychlostní zkoušce. Štěpán Vojtěch – Michal Ernst pak drží sedmé místo, navzdory technickým problémům jejich „babičky“ Peugeotu 206 WRC s řazením a desetisekundové penalizaci za pozdní příjezd do časové kontroly. Mezi ně se vklínili zatím šestí Miroslav Jakeš – Marcela Ehlová. Osmé místo drží Roman Odložilík – Martin Tureček, na devátém místě bojují s osamoceným automobilem kategorie S2000 proti přesile vozů kategorie R5 Jaromír Tarabus – Petr Machů a elitní desítku uzavírá Vojtěch Štajf, premiérově s Markétou Skácelovou na místě spolujezdkyně.

Ve třídě 3 produkčních automobilů vede s poměrně bezpečným náskokem 52 sekund na Martiny Šikla a Březíka Václav Kopáček na Subaru Impreza, přestože se potýkal s problémy s brzdami. Klasifikaci vozů 2WD vedou domácí Filip Mareš – Jan Hloušek, ale stejně jako na všech letošních soutěžích na ně dotírá Rakušan Simon Wagner – Gerald Winter, taktéž na Peugeotu 208 R2. Třetí místo pak trochu překvapivě drží norsko-švédská posádka Sindre Furuseth– Jim Hjerpe s Opelem Adam R2.

Klasifikaci Rally Bohemia Historic vedou obhajovatelé zdejšího loňského vítězství,liberečtí Břetislav Enge – Lucie Engová se Škodou 130 LR, kteří „doma“ na Rally Bohemia opakovaně prokazují mimořádnou formu. Druhé místo patří o pouhých sedm sekund zpět Stanislavu Budilovi s Petrem Vejvodou na BMW 2002 a třetí příčka po technických problémech s převodovkou Janu Freiovi s Petrem Šleglem na další Škodě 130 LR.

Hlavním tématem celé první etapy byla volba pneumatik a proměnlivé podmínky na trati, když se díky přeháňkám nad oblastí soutěže změnil povrch i několikrát na jedné rychlostní zkoušce. Posádky za těchto podmínek prověřila zejména obtížná a dlouhá rychlostní zkouška Zlatá startující v Šumburku nad Desnou a vedoucí přes návarovské údolí, na níž celá řada jezdců dostala hodiny nebo si užila jiné perné chvilky.

Aleš Holakovský

Startovní pořadí do 1. etapy

- - - - - - - - - - - před startem - - - - - - - - - - -

Jen dva týdny po Hustopečích se mistrovství České republiky v automobilových soutěžích přesouvá do Mladé Boleslavi, kde se uskuteční letošní ročník legendární Rally Bohemia. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist