www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. června 2018, Svátek má Milan, zítra Leoš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mads Østberg mění spolujezdce, Ola Fløene končí

14. července 2017 • 01:00

Překvapivá informace přišla z týmu Madse Østberga. Pilot, který letos startuje s nejnovějším modelem Fordu Fiesta WRC v týmu Martina Prokopa, se rozhodl uprostřed sezóny pro výměnu spolujezdce, kdy vedle něj končí velezkušený Ola Fløene.

Mads Ostberg - Rally Italia Sardegna 2017Ola Floene - Rally Italia Sardegna 2017

„Je to týmové rozhodnutí. Během poslední doby mezi Madsem a Olou vznikalo napětí. Nakonec jsme se rozhodli pro nejlepší variantu pro tým. Na takovéto úrovni musí jít všechno hladce,“ prozradil týmový šéf a zároveň pilotův otec Morten Ostberg.

Ve zbývajících soutěžích letošní sezóny se budou na sedadle spolujezdce střídat dva navigátoři. Jedním z nich bude Torstein Eriksen, který v letošní sezóně naviguje Franka Tore Larsena v norském a Fredrika Ahlina ve švédském šampionátu. Na soutěžích, kde nebude moci Eriksen, usedne na sedalo spolujezdce Patrik Barth.

„Zatím pracujeme na permanentním řešení, zatím se vedle Madse objeví tito dva. Na prvním závodě ve Finsku pojede Eriksen. Oba dva velice dobře známe a věříme, že mají dostatek zkušeností a dovedností, aby zvládli svou roli. Ola i nadále zůstane i nadále ve spojení s Adapta Motorsport, společně pracujeme na jiných plánech nesouvisejících s Madsovým programem ve WRC,“ dodal Morten Ostberg.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
22.07.2017 02:52
Karbonyl - moderátor
Ola Floene přechází k Emilu Bergkvistovi.
toplist