www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. června 2018, Svátek má Pavla, zítra Zdeňka

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Vítězem Neste Rally Finland překvapivě, ale zaslouženě Esapekka Lappi

30. července 2017 • 19:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích pokračuje jedním z tradičních podniků celého seriálu, Neste Rally Finland, který vždy býval doménou severských jezdců, ale v poslední době se začínají prosazovat i jiní jezdci. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-

Online výsledky - Rally Radio

Diskuse k soutěži - Další informace k Neste Rally Finland

Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) - Neste Rally Finland 2017

Finskou rallye vyhrál domácí jezdec Esapekka Lappi v toyotě a připsal si první vítězství v mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jediným zahraničním jezdcem v nejlepší čtveřici byl na druhém místě Brit Elfyn Evans s fordem, jenž na Lappiho ztratil 36 sekund.

Novým lídrem šampionátu je po deváté z třinácti soutěží Belgičan Thierry Neuville. Vicemistr světa v barvách týmu Huyndai díky šesté pozici a třetímu času v závěrečné power stage vystřídal v čele Francouze Sébastiena Ogiera. Čtyřnásobný světový šampion nedokončil po nehodě páteční úvodní etapu a do rallye se už kvůli zdravotnímu stavu navigátora Juliena Ingrassii nevrátil. Oba piloti mají na kontě 160 bodů, ale pro Neuvillea hovoří větší počet vyhraných rallye.

Šestadvacetiletý Lappi se stal loni šampionem kategorie WRC 2 v barvách Škody a nyní poprvé zazářil v nejvyšší třídě WRC. Jeho dosavadním nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo z červnové Sardinie.

„Velké díky patří týmu, který postavil v tak krátkém čase tak rychlé auto. Nemám moc zkušeností a potřebuju najezdit mnohem víc kilometrů. Ale jo, na domácí půdě bych měl být dobrý a také jsem byl,“ uvedl nečekaný vítěz.

Velšan Evans vyhrál strhující bitvu o druhé místo až v poslední erzetě, po níž celkově o pouhé tři desetiny sekundy předstihl Fina Juha Hänninena, jenž si připsal první pódiové umístění v MS. Čtvrtý byl další domácí pilot Teemu Suninen, který v závěrečných dvou testech neudržel druhou pozici.

Do celkového pořadí už nemohl promluvit finský favorit Jari-Matti Latvala, jenž musel v sobotu z vedoucí pozice odstoupit kvůli technickým problémům své toyoty. Trojnásobný vítěz rallye se dnes do soutěže vrátil a připsal si alespoň dva body za čtvrté místo v power stage.

- - - - - - - - - - - - - před startem - - - - - - - - - - - - -

Mistrovství světa v automobilových soutěžích pokračuje jedním z tradičních podniků celého seriálu, Neste Rally Finland, který vždy býval doménou severských jezdců, ale v poslední době se začínají prosazovat i jiní jezdci. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Kris Meeke - Paul Nagle (Citroën C3 WRC) - Neste Rally Finland 2017

Výsledky shakedownu

ČTK ; -plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist