www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. července 2018, Svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Jan Dohnal vyhrál Rally Pačejov

30. července 2017 • 17:00

Po téměř dvouměsíční pauze pokračuje Rallysprint série a Pohár 2+. Tentokráte se posádky vydají na jihozápad Čech, kde se uskuteční jedna z klasických soutěží tuzemské scény - Rally Pačejov. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Rally Pačejov ON LINE --- Výsledky Rally Pačejov historiků ON LINE ---

Základní informace o Rally Pačejov --- Diskuzní fórum k Rally Pačejov

Jan Dohnal - Michal Ernst (Ford Focus WRC) - Rally Pačejov 2017

Jan Dohnal s Michalem Ernstem a Fordem Focus WRC suverénním způsobem opanovali letošní ročník Rally Pačejov a obhájili tak své loňské vítězství. Na stupně vítězů je doprovodili Jaromír Tarabus a Martin Koči.

Dohnal po smolném 'policejním' odstoupení na Rally Bohemia chytil slinu a od úvodních metrů nenechal nikoho na pochybách, kdo bude letošním králem Pačejova. Zvítězil ve všech rychlostních zkouškách a zaslouženě si odvezl zlaté věnce.

I přes minimální rozdíly, druhá a třetí příčka zůstaly také beze změny. Stříbro nakonec vybojoval Jaromír Tarabus, který tentokráte využil Škodu Fabii R5 z dílen slovenského týmu MM, třetí Martin Koči zase zkoušel Škodu Fabii R5. Až na posledním testu se na bramborové umístění probojoval Martin Vlček, když přeskočil Romana Odložilíka.

V rámci Rallysprint série obdobně suverénně zvítězil Egon Smékal a díky prvenství si s předstihem zajistil titul letošního šampiona. Na stupně vítězů jej po vteřinkovém souboji doprovodili Matěj Kamenec a Filip Mareš.

Také kategorie historických vozů skončila jasným vítězstvím Jiřího Káni, který letos poprvé vytáhl na tratě překrásný Ford Sierra RS Cosworth. Druhý skončil Marcel Tuček s exotickou Mazdou RX-7, bronz vybojoval Jan Frei se Škodou 130 LR.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist