www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. července 2018, Svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Dva jezdci s vozy Škoda budou na Malajsijské rally bojovat o vedení v APRC

10. srpna 2017 • 08:00

Během International Rally of Johor v Malajsii (11.-13. srpna 2017), třetího podniku šampionátu FIA Asia-Pacific Rally Championship (APRC), bude k vidění jedna z nejnapínavějších bitev o titul za poslední roky. Zatímco úvodní rally na Novém Zélandu vyhrál úřadující šampión Gaurav Gill (IND) se spolujezdcem Stéphane Prévotem (B) a až za ním skončili jejich kolegové z týmu MRF Škoda Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermoen (N/N), ve druhém podniku v Austrálii naopak dojela mladá norská posádka před týmovými kolegy. Aktuálně je na prvním místě průběžného pořadí šampionátu APRC Veiby s náskokem dvou bodů před Gillem. Zatímco dva piloti Škoda bojují o titul, český výrobce se může ohlédnout za úspěšným účinkováním v šampionátu APRC. Od roku 2012 jel každý vítěz Asijsko-pacifického šampionátu právě s vozem Škoda. Letos má Škoda k zisku dalšího titulu nakročeno s nejúspěšnějším soutěžním automobilem své kategorie – vozem Škoda Fabia R5.

Gaurav Gill - Stéphane Prévot (Škoda Fabia R5), Rally of Whangarei 2017

Mladý pilot značky Škoda Ole Christian Veiby je na malajsijské dobrodružství skvěle připraven. Po velmi dobrých výsledcích v mistrovství světa (WRC 2) a jeho premiérovém vítězství v Polské rally, je Veiby aktuálně na celkovém druhém místě ve WRC 2. Také ve Finské rally vedl do okamžiku, než opustil trať. Potom, co byla z logistických důvodů zrušena Čínská rally, se jeho týmový kolega Gaurav Gill vrací k závodění po dvou a půl měsíční přestávce. Absenci tréninku se bude snažit nahradit svými zkušenostmi z minulých ročníků Malajsijské rally. Šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek k tomu dodává: „I když se velmi těším na Malajsijskou rally a na další kolo souboje mezi zkušeným Gauravem Gillem a naším slibným nováčkem Ole Christianem Veibym, naším hlavním cílem v šampionátu APRC je vítězství v klasifikaci konstruktérů.“

Během Malajsijské rally s oficiálním názvem International Rally of Johor budou týmy bojovat na 236 kilometrech rozdělených do 14 rychlostních zkoušek. Převážně se pojede na úzkých, rychlých šotolinových cestách s měkkým povrchem na palmových polích v blízkosti města Kota Tinggi. Rychlostní zkoušky v okolí města ležícího severně od Johor Bahru a v blízkosti hranic se Singapurem patří k nejlepším v celé zemi.

Rychlé, plynulé a technické trati Malajsijské rally jsou okořeněny dalšími náročnými prvky. Jezdcům budou znepříjemňovat jízdu vysoká, více než 80procentní vlhkost vzduchu a teploty přesahující 40 stupňů Celsia společně s často se objevujícími se intenzivními přeháňkami. „Myslím, že nejlepším způsobem, jak se na Malajsijskou rally připravit, je cvičit v sauně oblečený v závodnické kombinéze,“ komentuje O.C. Veiby přípravy na svoji malajsijskou premiéru. International Rally of Johor startuje v pátek večer na okruhu Johor, kde rovněž v neděli v 16 hodin protne vítěz pomyslnou cílovou pásku.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist