Dnes je 19. dubna 2024, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

Ott Tänak vyhrál ADAC Rallye Deutschland

20. srpna 2017 • 15:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích pokračuje jedním z mála asfaltových podniků v kalendáři, Rallye Deutschland. Německá soutěž tentokrát přesunula své centrum z Trieru do Sárska na tratě, které řada jezdců hodnotí jako nudné. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-

Online výsledky - Rally Radio

Diskuse k soutěži - Další informace k Rallye Deutschland

Ott Tänak - Martin Järveoja (Ford Fiesta WRC) - Deutschland Rallye 2017

Estonský jezdec Ott Tänak ovládl Rallye Deustchland a slaví druhé vítězství kariéry v závodu mistrovství světa. Třetí skončil Francouz Sébastien Ogier a vrátil se do čela průběžného pořadí seriálu. Čech Jan Kopecký obsadil konečnou jedenáctou pozici a skončil stříbrný ve WRC2.

Tänak ve fordu se dostal do vedení v páteční sedmé rychlostní zkoušce a ve zbylých 14 testech už před sebe nikoho nepustil. V šampionátu WRC zaznamenal devětadvacetiletý Estonec další vítězství po červnové Italské rallye na Sardinii.

Druhý na asfaltových tratích v Německu skončil Nor Andreas Mikkelsen s citroënem, jenž na Tänaka ztratil 16,4 sekundy. O dalších 14 sekund zpět byl trojnásobný vítěz soutěže Ogier, jemuž i třetí pozice stačila k návratu do čela šampionátu.

Jeho největší rival Thierry Neuville musel odstoupit ze sobotní druhé etapy kvůli uraženému kolo svého hyundaie. V neděli se sice Belgičan s velkou ztrátou do rallye vrátil, ale nedosáhl ani na body ze závěrečné power stage.

Čtyřnásobný mistr světa Ogier s fordem získal k dobru 17 bodů, o které vede tři díly před koncem šampionát. Oba jezdci na tom byli před Německem bodově stejně, v Neuvilleův prospěch hovořil větší počet vyhraných rallye.

Kopeckému unikly body do celkového pořadí MS o 48,1 sekundy, které ztratil na desátého Erica Camiliho. Francouz člena týmu Škoda odsunul i na druhé místo v hodnocení WRC 2. Hned za Kopeckým skončil další jezdec ve fabii Pontus Tidemand ze Švédska, jemuž třetí místo v kategorii stačilo k zajištění titulu mistra světa ve WRC2.

Po sedmitýdenní přestávce bude šampionát pokračovat jedenáctým dílem Rally Catalunya.