www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. září 2018, Svátek má Andrea, zítra Jonáš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Pech stříbrný i v Příbrami

10. října 2017 • 19:00

Posledním mistrovským závodem rallyové sezóny byla o uplynulém víkendu Rallye Příbram. Václav Pech s Petrem Uhlem zde dokázali dojet na druhém místě stejně jako na většině letošních soutěží a nakonec i v celém šampionátu. EuroOil - invelt team se na Příbram pečlivě připravoval a netajil se přáním připsat jejich Fiestě R5 konečně vítězství.

Václav Pech - Petr Uhel, Ford Fiesta R5

„Příbram máme s Petrem rádi a po tréninku jsme se těšili ještě trochu víc. Pořadatelé připravili jednu zbrusu novou rychlostku u Bělčic, která je z pohledu jezdce opravdu krásná, ale těžká. Tušili jsme, že naším největším konkurentem stejně jako loni bude Honza Dohnal na Focusu WRC a to se naplnilo. Po prvních dvou vložkách jsme na něho ztráceli 1,3s. Bohužel jsme ve třetí rychlostce prorazili pneumatiku, na které jsme museli jet cca 7 km a ztratili kolem 40 s,“ komentuje úvod soutěže a propad na páté místo Václav Pech.

Pech s Uhlem ale nic nevzdávali a byli odhodláni ztrátu dohonit, navíc nestálé počasí mohlo hodně zamíchat pořadím. Proto na druhé místo se jim podařilo vrátit již na páté vložce.

„Z jízdy jsme měli dobrý pocit a auto fungovalo perfektně, ale i když jsme jeli opravdu na hraně, ztráta na první místo byla pořád stejná. Čekali jsme, jestli vyjde předpověď počasí na druhý den, a když ráno hodně pršelo, zkusili jsme ještě zabojovat. Po první ranní vyhrané vložce to vypadalo, že za daných podmínek máme naději na vylepšení časů. Bohužel hned na další RZ jsem na vodě nedobrzdil do jednoho z retardérů a dost pomuchlal čumák Fiesty o velký balík slámy, který jsme zároveň poslali do vzdáleného potoka,“ popisuje Pech.

Václav Pech - Petr Uhel, Ford Fiesta R5

Nová naděje pro Pecha vznikla, když Dohnal svého Focuse přetočil do hodin a ztratil zhruba polovinu ze svého náskoku. „Další 15km dlouhá rychlostka byla nejdelší a asi nejtěžší z celého závodu. Povedlo se nám jí zajet na hranici našich možností a doufali jsme, že výrazně umažeme ztrátu na první místo. Ale když jsme viděli, že ji Honza projel ještě rychleji než my, spokojili jsme se už do zbytku závodu být druzí a hlídali si pouze soupeře za sebou,“ říká k těžké Rally Příbram Václav Pech a dodává:

„Velice se znovu omlouvám Romanu Odložilíkovi s Martinem Turečkem startujícími minutu za námi, kterým jsem na trať druhé rychlostky nechtěně vyvalil ze svahu dost velký kámen, o který si poškodili svoji Fiestu R5 natolik, že nemohli pokračovat v soutěži. Mrzí mne však, že je nikdo z přihlížejících nebo pořadatelů na tuto překážku gestikulací neupozornil nebo kámen neuklidil.“

Do konce roku se EuroOil - invelt team zúčastní ještě tradičního setkání mistrů v Sosnové a Pražského Rallysprintu.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist