Dnes je 29. března 2024, Svátek má Taťána, zítra Arnošt

Rally Catalunya vyhrál Kris Meeke

11. října 2017 • 12:00

Katalánskou rallye vyhrál Brit Kris Meeke před Francouzem Sébastienem Ogierem, který míří za pátým titulem mistra světa. Jeho dosavadní největší soupeř Belgičan Thierry Neuville nedokončil druhou soutěž za sebou a klesl na třetí místo v seriálu.

Kris Meeke - Paul Nagle (Citroën C3 WRC) - Rally Catalunya 2017

Před závěrečnými dvěma díly sezony vede Ogier o 37 bodů před Estoncem Ottem Tänakem, který skončil v Katalánsku třetí. Neuville ztrácí na šampiona předchozích čtyř ročníků už 38 bodů.

Belgický jezdec vstupoval do závěrečné etapy jako pátý, ale ve třetí dnešní rychlostní zkoušce poničil pravé přední kolo svého hyundaie a nemohl pokračovat. Podobně skončila pro Neuvillea předchozí Německá rallye.

Potíže měl už v sobotu, kdy se potýkal s hydraulikou. Po druhé etapě ztrácel na druhého Ogiera 40 sekund. „Dělali jsme dnes všechno pro to, abychom se vrátili zpátky nahoru. Po včerejších problémech jsme neměli jinou možnost než za to vzít a to jsme udělali. Nic si nevyčítám,“ řekl Neuville.

Díky devátému místu potřetí v sezoně bodoval Jan Kopecký. V kategorii WRC2 obsadil tovární jezdec Škody druhou příčku o necelých 32 sekund za Finem Teemum Suninenem s fordem.

Meeke si dojel pro páté vítězství v kariéře a druhé v sezoně. Po březnovém triumfu v Mexiku se mu nedařilo, bodoval už jen osmou příčkou ve Finsku a byl pod tlakem.„Nezáleží na tom, kolikrát jste na kolenou, ale na tom, kolikrát se zvednete. Tohle byl úžasný víkend,“ pochvaloval si osmatřicetiletý jezdec, který porazil Ogiera o 28 sekund. Může doufat, že mu vítězství pomůže udržet angažmá v Citroënu. Celkově je Meeke s 60 body až devátý.