www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. listopadu 2018, Svátek má Sáva, zítra Leopold

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Martin Vlček vyhrál Mikuláš Rally forever

3. prosince 2017 • 12:00

Závěrečným podnikem soutěžácké sezóny v České republice bývá každoročně Mikuláš Rally forever. Výsledky i kompletní průběh závodu, který se letos pojede na tradičních úsecích v okolí Slušovic, můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Mikuláš Rally forever ON LINE --- Základní informace o Mikuláš Rally forever --- Diskuze k Mikuláš Rally forever

Martin Vlček - Jindřiška Žáková (Ford Fiesta R5) - Mikuláš Rally forever 2017

Martin Vlček s Jindřiškou Žákovou vyhráli poslední závod letošní soutěžácké sezóny, Mikuláš Rally forever, která se uskutečnila o prvním prosincovém víkendu v pravda zimních podmínkách v okolí Slušovic.

Po sněžení v předchozích dnech se podařilo kompletní trať rozsolit, během soboty se však i nadále pohybovaly teploty kolem nuly, takže trať postupně odtávala a odpoledne zase přimrzala. Některé posádky vzdaly svou účast již před startem, na seznamu převzatých se nakonec objevilo 69 dvojic.

Na tyto podmínky se dokázal nejlépe připravit Martin Vlček, který zvolil jak ideální nastavení podvozku, tak i nejvhodnější pneumatiky. Na trati bavil atraktivními průjezdy, které byly navíc i rychlé - kromě druhého průjezdu slušovickou dostihovkou vyhrál všechny zkoušky a po zásluze zvítězil. Na stupně vítězů jej doprovodili Jan Černý a Roman Odložilík.

Mikuláš Rally forever však není jen o závodění, ale i o bavení diváků. Na rozdíl od TipCars Pražského Rallysprintu to tentokráte vzalo větší množství posádek po svém a svými výkony rozehřáli prokřehlé diváky. A že těch bavičů bylo opravdu hodně - jmenujme alespoň Václava Kopáčka, Petra Vraje, Štěpána Zabloudila či Martina Březíka.

Soutěžácká sezóna 2017 je definitivně u konce. Mikuláš Rally forever za ní udělala důstojnou tečku.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist