www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. listopadu 2018, Svátek má Sáva, zítra Leopold

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mika i Langmajer na Mikuláš rally v cíli

5. prosince 2017 • 08:00

Dvě auta z dílen Minařík racing na startu Mikuláš rally forever 2017 a obě i v cíli. Úspěšný start a příjemnou oslavu narozenin si užil Mojmír Mika, spokojený byl i Lukáš Langmajer.

Mojmír Mika - Radek Minařík (Renault Clio Sport) - Mikuláš Rally forever 2017

Začátek prosince je na slušovicku věnovaný Mikuláš rally a ani letos tomu nebylo jinak. Tým pořadatelů Minaříků připravil pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích v délce 29,5 závodních kilometrů. Před závodem se snesla na trať rally sněhová nadílka, která místy roztála a rychle zmrzla. Nejedna posádka si tak lámala hlavu nad tím, jak překonat ledové rychlostní zkoušky. Podobné myšlenky měli jistě i dva jezdci, kteří usedli do vozů připravovaných týmem mechaniků Lubomíra Minaříka.

Vůz Renault Clio byl připraven pro dvojici Mojmír Mika s Radkem Minaříkem. Obzvláště pro Mojmíra to byl specifický start. „Mikuláš rally jsem si nadělil jako dárek k 40. narozeninám. Po sedmnácti letech jsem tedy znovu usedl do závodního auta, tentokrát do Renaultu Clio od Luby Minaříka. Ani ve snu jsem si nepředstavoval, že pojedu Slušovické Monte Carlo na ledu a sněhu. Všechny rychlostní zkoušky jsme úspěšně projeli a autu neublížili. Renault fungoval perfektně, ale na ledových zkouškách hodně často prohrabával. Misi jsem tedy splnil a mé poděkování patří spolujezdci Radku Minaříkovi za perfektní práci a celému týmu Minařík racing za přípravu auta i opečovávání během rally,“ prozradil nezvyklý dárek ke kulatým narozeninám Mojmír Mika.

Pět rychlostních zkoušek posádka zvládla a v cíli byla hodnocena na 21. místě v kategorii 2WD a 4. místě ve třídě 8. Na své začátky v rally jistě zavzpomínal Lukáš Langmajer, když usedal do Hondy Civic VTi. Pouze podmínky alá Monte Carlo by pražský herec určitě radši vyměnil za teplé počasí. Lukáš slyšel diktát z úst Richarda Nasvadby a společně dokončili závod na 31. místě v kategorii 2WD a 3. místě ve třídě 18.

Miroslav Vebr ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist