www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. ledna 2019, Svátek má Slavomír, zítra Zdeněk

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Toyota Gazoo Racing představila Yaris WRC v provedení 2018

11. ledna 2018 • 14:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT (World Rally Team) na přehlídce Autosport International v Birminghamu zahájil letošní působení ve světovém rallyovém šampionátu a slavnostně odhalil nejnovější verzi svého speciálu Toyota Yaris WRC.

Toyota Yaris WRCToyota Yaris WRC

Toyota startuje druhý ročník v rallye, a naváže tak na loňskou úspěšnou premiéru svého modelu Yaris WRC. Její součástí bylo i vítězství na Švédské rallye a Rallye Finsko, čtvrté místo v mistrovství závodních jezdců pro Jari-Mattiho Latvalu nebo třetí místo v soutěži o pohár konstruktérů.

Tento týden se na přehlídce Autosport International shromáždily všechny týmy WRC k oficiálnímu zahájení závodní sezóny 2018. Toyota ukázala nejnovější verze Toyoty Yaris WRC, která se chlubí řadou konstrukčních vylepšení, vzešlých ze zkušeností nasbíraných během loňské sezóny.

Toyota Yaris WRCToyota Yaris WRC

Přední část zaujme modernizovaným aerodynamickým paketem, včetně nového předního nárazníku a blatníků. Cílem změn je optimalizovat aerodynamické vyvážení vozidla zvýšením přítlaku na přední nápravu. Modernizace se dotkla i chladicí soustavy, která přijde ke slovu během podniků WRC probíhajících za vysokých teplot.

Novinky byly v závěru roku 2017 řádně otestovány v rámci příprav na první kolo sezóny, kterým bude 25. -28. ledna Rallye Monte-Carlo.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist