www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Kompletní stupně vítězů třídy RC2 pro vozy Škoda na Monte

5. února 2018 • 13:00

Zdá se, že s vozy Škoda Fabia R5 jsou rychlí všichni. Ať už se jedná o mladé jezdce, nebo jejich zkušenější kolegy. V případě letošní Rallye Monte Carlo to tedy platilo bezesporu. Na stupně vítězů ve třídě RC2 vystoupil na jedné straně teenager debutující na legendární soutěži, na straně druhé dvacetinásobný účastník slavného podniku. Co měli společného? Právě vůz Škoda Fabia R5.

Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5) - Rallye Monte Carlo 2018

Vítězství ve třídě RC2 a v klasifikaci kategorie WRC2 si v den svých šestatřicátých narozenin připsal tovární jezdec automobilky Škoda Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem. Na stupních vítězů je ve třídě RC2 doplnili další dva jezdci s vozy Fabia R5 a podium tak patřilo výhradně značce Škoda.

Druhé místo vybojoval teprve sedmnáctiletý talent Kalle Rovanperä. Mladý finský jezdec se v letošní sezoně představí v barvách továrního týmu Škoda, ovšem na úvodním podniku světového šampionátu usedl se svým spolujezdcem Jonnem Halttunenem do vozu týmu TGS Worldwide. Rovanperä na Rallye Monte Carlo startoval poprvé v kariéře a zároveň absolvoval svou teprve třetí soutěž mistrovství světa, nicméně jako dvojnásobný lotyšský mistr si už vydobyl mimořádné renomé.

Rovanperu letos čeká program s továrním týmem Škoda Motorsport, nicméně na úvodní soutěž šampionátu jel hlavně sbírat zkušenosti. A nebylo to poprvé, kdy si navzdory svému nízkému věku počínal velmi zkušeně. Po dvou úvodních rychlostních zkouškách, které se jely ve čtvrtek večer, figuroval Kalle na šestém místě v klasifikaci třídy RC2 a v pátek si ještě výrazně polepšil, když se navzdory několika krizovým situacím a defektu posunul až na třetí příčku.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist