www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. prosince 2018, Svátek má Lýdie, zítra Radana

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Škoda Slovakia Motorsport přihlášen do seriálu ERC i U28

2. března 2018 • 19:45

Tým Styllex motorsport patří historicky k nejúspěšnějším slovenským rallyovým týmům, který získal nejen řadu domácích titulů, ale úspěchy slavil i na mezinárodní scéně. Od začátku letošního roku avizoval vstup silného strategického partnera. A tato skutečnost byla před několika dny oficiálně oznámena. Díky podpoře společnosti Škoda Auto Slovensko byl založen nový tým – Škoda Slovakia Motorsport. Tento tým odstartuje do kompletního slovenského šampionátu s posádkou Martin Koči – Radovan Mozner junior, samozřejmě s vozem Škoda Fabia R5.

Martin Koči se ovšem po roční odmlce vrací i do prostředí mezinárodních závodů. V době oficiálního oznámení vzniku nového týmu totiž byla odeslána přihláška do seriálu ERC a následně i do kompletního seriálu U28, který je vypsán pro jezdce do 28mi let pilotující vozy kategorie R5. Škoda Slovakia Motorsport tak má v plánu starty na Azores Rallye, Rally Canarias, Rally di Roma, Barum Czech Rally, Rally Poland a Rally Liepája.

Škoda Fabia R5

V rámci závodů ERC usedne na horké sedadlo vedla Martina Kočiho opět Filip Schovánek, který s Martinem startoval již v loňské sezoně.

„Seriál ERC pro mě znamená po dlouhé době návrat na nezpevněných povrch, který mám velmi rád a považuji ho za skutečný základ automobilových soutěží. Šotolina se objevuje přesně na polovině vypsaných závodů. Již nedílnou součástí je i náročná 'Barumka', takže se s Martinem ukážeme i česko-slovenským fanouškům, což samozřejmě vždy potěší. Podle předsezonních prognóz bude letos jezdecká účast velmi kvalitní, takže se můžeme poměřit s evropskou špičkou. A na to se osobně velmi těším a jsem zároveň zvědav,“ okomentoval letošní plány spolujezdec Filip Schovánek.

Martin Koči se i letos zúčastnil Rally Monte Carlo v roli 'ledového špiona', pravidelně se věnuje fyzické a kondiční přípravě a díky zimním podmínkám využil tréninkový vůz k jízdě na kluzkém povrchu.

Martin Koči, Škoda Fabia R5

„Letošní program pro mě bude hodně náročný. Jsem opravdu šťastný, že se po roční pauze vracím do velkých závodů. Přípravě jsem věnoval veškerý svůj čas a věřím, že na Azorech budu dobře připraven nejen já, ale i vůz Škoda Fabia R5 a celý náš tým. Mé velké poděkování patří našim partnerům a lidem, kteří mi umožňují účast ve dvou šampionátech. Moc si toho vážím a pro úspěch týmu Škoda Slovakia Motorsport udělám naprosté maximum,“ říká pilot Martin Koči.

O nadcházejícím víkendu čeká tým dvoudenní šotolinový test.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist