www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. prosince 2018, Svátek má Lýdie, zítra Radana

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Trofeje pro Kowax Valašskou rally ValMez budou z křišťálu

11. března 2018 • 20:00

Druhý rok v řadě si posádky namísto kovových pohárů odvezou z Valašska ručně tvarované trofeje ze sodnodraselného křišťálu. V těchto dnech je pro ně zhotovují umělečtí skláři z Valašského Meziříčí.

Valašská Rally 2018 ceny

„Chceme město zviditelnit nejen jako dějiště Valašské rally, ale i jako místo, kde vznikají krásná a pro zdejší kraj typická řemeslná díla,“ vysvětluje člen organizačního výboru Dušan Póč.

Tři nejlepší posádky v absolutním pořadí obdrží trofeje z hutního, vítězové tříd a skupin plakety z plochého skla. „Ve vizuálním stylu Valašské rally převládá zelená, a proto jsme stejnou barvu zvolili pro základnu hlavních trofejí,“ ukazuje sklářský mistr a autor návrhu Ondřej Strnadel na předmět ve tvaru poháru, který prošel chladicí pecí a nyní čeká na šikmé seříznutí horní plochy, vyleštění a vypískování nápisu.

V ateliérové huti uměleckoprůmyslové školy sklářské musejí do startu rally připravit několik desítek cen. „Pro případ vady nebo poškození při následných úpravách jich uděláme dvakrát více, než posádky skutečně převezmou,“ prozrazuje Strnadel. Křišťálové trofeje si okamžitě získaly obdiv závodníků. „Při loňské premiéře byli u vytržení, tak krásné ceny nečekali,“ potvrzuje Póč.

Práce pro Valašskou rally může rozšířit povědomí o uměleckoprůmyslové škole sklářské nejen u sportovní veřejnosti. „Je to prestižní zakázka, jejímž prostřednictvím můžeme předvést, co jsme schopni s našimi studenty a pedagogy navrhnout a realizovat,“ říká zástupce ředitelky Jiří Tesař.

Informačním kanálem 37. Kowax Valašské rally ValMez 2018 je stránka www.valasskarally.cz, informace k soutěži naleznou zájemci také na facebookovém profilu Valašská Rally Valmez.

Josef Beneš
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist