www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

SOUHRN: Tomáš Kostka suverénně vyhrál Vančík Rallysprint Kopná

8. dubna 2018 • 17:00

Domácí šampionát Rallysprint série i Poháru 2+ konečně začíná. A to rovnou svým nejikoničtějším podnikem, který dal základ seriálu jednodenních soutěží - Vančík Rallysprint Kopná. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Online výsledky - Diskuse k soutěži - Další informace

Tomáš Kostka - Ladislav Kučera (Škoda Fabia R5) - Vančík Rallysprint Kopná 2018

Tomáš Kostka suverénně opanoval letošní ročník Vančík Rallysprintu Kopná. Společně s Ladislavem Kučerou a Škodou Fabia R5 z týmu Wevers Motorsport porazili všechny své soupeře s více než půlminutovým rozdílem, zvítězili na všech zkouškách a připsali si zasloužené vítězství.

Zato o stříbro se sváděl urputný souboj. Bohužel hned záhy z něj odpadl Lukasz Habaj, kterému na RZ 3 na dlouhou půlminutu zastávkovalo auto. Nakonec se v desetinkovém souboji rozhodovalo až na úplně poslední zkoušce. Zde dokázal celkové druhé místo uzmout Antonín Tlusťák, který do České republiky premiérově přivezl Hyundai i20 WRC, třetí skončil o pouhé 1,3 vteřiny Martin Vlček, když čtvrtého Grzyba porazil o pouhých sedm desetin. Na dostřel však byli i Filip Mareš, Martin Koči a Tomáš Pospíšilík.

V rámci RSS byl po většinu dne nejrychlejší Erik Cais při premiéře za volantem vozu kategorie R2, na třetích Zádveřicích si však ustlal v příkopu a až v závěru se probojoval zpět aspoň na třetí místo. Velmi rychlý byl také Petr Semerád, po výletu mimo trať u cíle první Kopné se propadl hlouběji do výsledků. Vítězství si tak připsal Marcel Svačina, byť jen o pouhou vteřinu před mocně finišujícím Talašem.

Soutěž historických vozů opanoval suverénním způsobem Vlastimil Neumann, který se na první Kopné postaral o pyrotechnickou vložku, když od výfuku jeho Fordu Escort RS Cosworth vyplál balík slámy vytýčující retardér. Po nervydrásajícím souboji o druhé místo byl nakonec šťastnější Petr Šimurda, který porazil třetího černého o pouhou vteřinu a půl.

Letošní ročník Vančík Rallysprintu Kopná se skutečně vydařil a parádně zahájil českou sezónu rallysprint série. Ta bude pokračovat za měsíc při Rally Vyškov.

- - - - - - - - - - - - Shakedown - - - - - - - - - - - -

Kompletní výsledky shakedownu

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist