www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Lukjaňuk zahájil českou misi

21. dubna 2018 • 16:30

Rallye Šumava Klatovy je první soutěží českého šampionátu pro ruskou dvojici Alexej Lukjaňuk – Alexej Arnautov. Ti se letos stanou jeho pravidelnými účastníky a mohou bodovat na celkem pětici podniků.

Alexej Lukjaňuk - Alexej Arnautov, Ford Fiesta R5

Po vítězství na první soutěži letošního mistrovství Evropy byl Lukjaňuk před startem klatovské rally plný optimismu. „Azory byly opravdu skvělé. Možná jsme nejeli celou dobu úplně na maximum, ale snažili jsme se jet víc hlavou. Ale když jsem nejel naplno, tak mi to úplně nesedělo. Musím si na to zvyknout. Získali jsme ale důležité body a na to musím myslet především,“ hodnotí Lukjaňuk své vystoupení na Azorských ostrovech.

Ruská dvojice má z českými asfalty zkušenosti díky předchozím startům na zlínské Barum Czech Rally, která je nedílnou součástí seriálu starého kontinentu. Letos se kromě ní představí i na ostatních podnicích MČR, s výjimou odjeté Valašské Rally a Agrotec Rally Hustopeče, které obě termínově kolidují s ME.

„Pro nás je to tu úplně nové. Setkáváme se se soupeři, s nimiž jsme se již dříve utkali, ale v jiné atmosféře. Je to jako bychom psali nový list, nova zkušenost. Jsme ale pozitivně naladěni. Možná nepojedeme naplno hned od začátku. Musíme chytit svoje tempo, získat jistotu a pak to snad bude rychlé,“ řekl Lukjaňuk pro AutoSport.CZ před startem soutěže.

Lukjaňuk tak má letos šanci pravidelně bojovat proti soupeřům které zná z evropského šampionátu, Kopeckému, Pechovi nebo Černému. „Je dobré, že se s nimi můžeme porovnávat na tratích, kde možná znají každou zatáčku. Myslím, že se tu od nich hodně naučíme. Je to skvělé, protože se budeme muset rychle přizpůsobit a najít správné tempo, stopu atd. Pro nás to bude velká zkušenost.“

„Je to pro nás dobrá příprava pro asfaltové podniky mistrovství Evropy. Ale stejně tak chceme předvést sami sebe v co nejlepším světle a poděkovat svému hlavnímu sponzorovi, ROKO Airplanes, že jsme dostali šanci zde startovat. Chceme ukázat potenciál našeho týmu. Navíc najedeme s Fiestou R5 další potřebné kilometry. Nemáme moc prostoru k testování, takže každá další rally a rychlostní zkouška je pro mě důležité. Mohu lépe poznávat sebe i auto, učit se nové věci, to je skvělé,“ konstatoval Lukjaňuk na adresu svého plánovaného tažení českým šampionátem.

-jav- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist