www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Kajetan Kajetanowicz začne WRC2 na Sardínii

11. května 2018 • 15:15

Trojnásobný mistr Evropy Kajetan Kajetanowicz začne letošní sezónu nezvykle pozdě, až v červnu. Nakonec se mu však nejspíše podařilo naplnit přání o posunu do WRC2 - první start totiž bude na šotolinové Rally Italia Sardegna. Pojede s obvyklým vozem Ford Fiesta R5 v barvách Lotosu.

Kajetan Kajetanowicz 2018

Po loňské úspěšné obhajobě titulu mistra Evropy to s populárním Kajtem vypadalo hodně nahnutě. Neměl prostředky ani na ME, ani na postup do vyšší kategorie WRC2. Jednal se spoustou týmů, snažil se zajistit prostředky, navíc se rozešel s dlouholetým spolujezdcem Jaroslawem Baranem.

Cíl byl jednoznačně postup do WRC2, v devětatřiceti letech jedna z posledních šancí se tam alespoň trochu předvést. Navíc, v rámci ME mu začal Alexey Lukyanuk rychlostně hodně ujíždět a i další mladíci se mu začali přibližovat. V soutěžích WRC2, které jsou více vytrvalostního charakteru, by měl mít Kajto větší šanci na úspěch. Tedy alespoň na jednotlivých závodech, tým má zatím v plánu pouhé čtyři starty ve WRC2 v letošní sezóně.

Nakonec se dohodl s M-Sportem Poland na pokračování spolupráce, pojede tedy s továrním Fordem Fiesta R5. Spolujezdec zatím nebyl oznámen, v Polsku se nejvíce hovoří o Jakubu Gerberovi. První start bude v půli června na Rally Italia Sardegna.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist