www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Vychází magazín Rally 4/2018

15. května 2018 • 14:30

Ještě před zahájením třetího podniku Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích míří opět do poštovních schránek předplatitelů i na prodejní stánky či čerpací stanice nové číslo oblíbeného specializovaného magazínu o automobilových soutěžích - Rally. O čem se v něm můžete dočíst tentokrát?

Rally Šumava Klatovy - V českém mistráku stále podle stejného scénáře

Tandem Jan Kopecký – Pavel Dresler zdárně navázal na valašské vítězství i na západě Čech a vůz Škoda Fabia R5 dovedl po osmnácté v řadě vítězně do cíle soutěže českého šampionátu.

Alexej Lukjaňuk boduje do MČR

Jak je možné, že se ve výsledcích MČR na Rally Šumava Klatovy objevil Rus Alexej Lukjaňuk?

Pozvánka Rallye Český Krumlov 2018

Mapa a časový harmonogram soutěže

RZ Malonty - Legenda s novou tváří, premiérově na hladkém povrchu

Malonty. Už při vyslovení názvu této příhraniční obce se mnoha jezdcům zvedne puls.

Rally Vltava Historic - Vltavu ovládly Fordy

Druhé soutěži mistrovství Evropy HA v Klatovech dominovaly bývalé tovární Fordy Sierra RS Cosworth 4x4 španělského týmu Past Racing.

Ford Sierra RS Cosworth 4x4 - Sapphire je po čtvrtstoletí zpět

Bitva dvou špičkových vozů španělského týmu Past Racing o vítězství na Historic Vltava Rallye připomněla snahu modrého oválu o úspěch ve skupině A na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Model Sierra RS Cosworth 4x4, zvaný Sapphire.

Rally Vyškov - Vyškovský reparát

Třetí absolutní vítězství Romana Odložilíka ve Vyškově. Tím vyrovnal dosavadní rekordní zápis tří vítězství Stanislava Chovance.

Petr Semerád přepsal dějiny

Petr Semerád patří k talentům rallyového sportu v Čechách. Své kvality naplno prokázal i na Rally Vyškov, kde ovládl Pohár mládeže, třídu 6, a dokonce absolutní klasifikaci Rallysprint Série. Stal se tak nejmladším jezdcem, kterému se to podařilo.

Rudolf Kouřil „60“ - Na spolujezdeckém sedadle rozhodně nekončím

Rudolf Kouřil je známou postavou českého rallysportu, která se do všeobecného povědomí zapsala ve dvojí roli - ředitele a spolujezdce.

ČMPR: Rallye Hořovice

Prvním závodem Českomoravského poháru rally (ČMPR) 2018 byla ve dnech 27.–28. dubna Rallye Hořovice. Absolutním vítězem se stala polská dvojice Janusz Lelek – „Bolek“ na Mitsubishi Lancer Evo IX.

Rallye Praha Revival

Rallye Praha Revival si hned od svého vzniku získala obrovskou oblibu mezi aktéry i fanoušky. Letošní již osmý ročník opět nabídl naplněné startovní pole vyšperkované jmény mnoha ikon nejrůznějších disciplín motoristického sportu, především pak automobilových soutěží.

Rally Islas Canarias - Ruská invaze pokračuje

Rus Alexej Lukjaňuk vyhrál potřetí za sebou specifickou asfaltovou soutěž na Kanárských ostrovech.

Rally Prešov - První duel pro Grzyba

Slovenský šampionát letos odstartoval až v Prešově. Při neúčasti obhájce titulu Valouška nabídl očekávanou bitvu mezi Grzegorzem Grzybem a Martinem Kočim.

Rally Argentina - Tänakův první letošní triumf

Ott Tänak zajistil stáji Toyota Gazoo Racing v Argentině první letošní světový vavřín. Během soutěže byl nejrychlejším pilotem ve startovním poli.

Počátky Argentinské rally - Sprint v Andách

Prašné šotolinové horské cesty šplhající až do výšky přes 2000 metrů nad mořem, hluboké vodní brody a divoké scenérie. Nevyzpytatelné počasí místního podzimu, od spalujícího vedra přes hustou mlhu až po zasněžené úseky. K tomu statisíce horkokrevných jihoamerických fanoušků, kteří táboří celý víkend v pampě a čekají na své idoly. To je Argentinská rally, která figuruje v kalendáři mistrovství světa už od roku 1980.

Logistika - Výbava pro zámoří zaplní tři kontejnery

Třikrát během této sezony vyrazí konvoj WRC pryč z Evropy. Zatímco zahraniční tovární týmy obsadí všechny soutěže, česká stáj Škoda Motorsport má v programu jen podniky v Mexiku a Argentině. Jak složité je nachystat auta pro tyto rally a co všechno musí tým zvládnout, o tom vypráví manažer týmu Pavel Hortek. Kulisu pro jeho povídání nabídlo letovisko Villa Carlos Paz, které je centrem Argentinské rally.

WRX 2018 - ESP + POR

Úřadující mistr světa v rallykrosu Johan Kristoffersson vyhrál oba úvodní závody světového šampionátu ve Španělsku a v Portugalsku.

Dálkové soutěže

Qatar CC Rally, Morocco Desert Challenge

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist