Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Slovak National Hill Climb Team výborne na Rally Hustopeče

22. června 2018 • 14:00

Dve súťažné posádky Slovak National Hill Climb Teamu obohatili štartové pole v rámci tretieho kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2018, na podujatí v Hustopečiach na Morave.

Roland Pecuch - Viktória Dudášová (VAZ 21074) - Agroter Petronas Rally Hustopeče 2018

Obe posádky, či už Vlado Hudy s Jarom Frischom na Honde Civic TypeR, ale aj Roli Pecuch s Vickinou Dudášovou na vozidle VAZ 2107 mali v rámci Rally Hustopeče premiéru, keďže ešte ani jeden z členov tímu túto súťaž ešte neabsolvoval. Navyše všetci fanúšikovia rally súťaží vedia, že práve táto súťaž patrí medzi najťažšie v rámci všetkých, ktoré sú započítavané do slovenských rally majstrovstiev.

Vlado Hudy s Jarom Frischom bojovali na podujatí XIV. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018 o body v triede 8 a treba povedať, že nie zle. V rámci prvej etapy im v cieli patrilo tretie miesto, v druhej etape to bolo ešte lepšie, keď dojazdili na druhom mieste.

„Rally Hustopeče bola pre nás veľká výzva. Už pri písaní rozpisu sme zistili, že to bude poriadne náročné. V priebehu prvej etapy sme vlastne odjazdili iba tri, z pôvodne plánovaných šiestich rýchlostných skúšok, keď ostatné boli zrušené a išli sme ich iba voľným prejazdom. Hneď na prvom teste sa mi podarilo prebrzdiť zákrutu, navyše mi zhasol motor a bola z toho dosť veľká strata, ktorá sa nedala už dohnať. V druhej etape to bolo fajn, vyhrali sme niekoľko rýchlostiek v rámci našej triedy. Na konci sa to však začalo kaziť a v poslednej rýchlostke nám navyše odpadol výfuk, ktorý nám určite bude chýbať. Ale som spokojný, máme to za sebou,“ zhodnotil Vlado Hudy v cieli súťaže.

Roland Pecuch s Viktóriou Dudášovou si rovnako ako predchádzajúca dvojica užili na Rally Hustopeče svoju premiéru. Navyše v ich prípade bola premiérou aj dvojetapová súťaž. Všetko však bravúrne zvládli, pričom si na svoje konto pripísali hneď dvakrát výborné druhé miesto v triede 6.

„Začiatok bol zaujímavý. Najskôr mi ostala zaseknutá rýchlosť, čo sa mi podarilo na prejazde opraviť, potom sme kvôli pokazenému štartéru roztláčali auto, ale všetko sa podarilo v servisnej zóne opraviť a všetko už potom fungovalo dobre. Boli tu nádherné rýchlostné skúšky, ktoré boli aj riadne namáhavé. Najviac sa mi páčila tá viac ako dvadsať kilometrov dlhá, takú som ešte nikdy nešiel. Som rád, že sme tu štartovali, za čo ďakujem tímu. Nečakal som, že donesieme domov body za dve druhé miesta,“ dodal Roli Pecuch.

Vďaka faktu, že ďalšia rally súťaž odštartuje na Slovensku až o mesiac, všetci členovia Slovak National Hill Climb Teamu, vrátane Roliho s Vicky sa teraz naplno zapoja do príprav kopcového podujatia Slovakia Baba 2018. To odštartuje počas prvého júlového víkendu na Pezinskej Babe.