www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. února 2019, Svátek má Gizela, zítra Patrik

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Invelt Rally Pačejov vyhrál Jan Dohnal

29. července 2018 • 19:00

Po téměř tříměsíční pauze bude pokračovat Rallysprint série a Pohár 2+. Posádky se tentokráte vydají na jihozápad Čech, kde se uskuteční další ročník populární Invelt Rally Pačejov. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Online výsledky - Online výsledky HA - Diskuse k soutěži - Další informace

Jan Dohnal - Michal Ernst (Ford Fiesta RS WRC) - Invelt Rally Pačejov 2018

Jan Dohnal s Michalem Ernstem celkem suverénně zvítězili v letošním ročníku Invelt Rally Pačejov a obhájili tak loňské prvenství. Tentokráte však ne s obvyklým Fordem Focus WRC, který lehl popelem na Hustopečích, ale se zapůjčeným Fordem Fiesta RS WRC po Jaroslavu Melichárkovi.

Kromě slabšího času na RZ 2 Jan Dohnal kraloval po celou soutěž a celkem bezpečně si držel první příčku. Zato o další příčky na stupních vítězů bojovala trojice Odložilík-Tarabus-Vlček. Jako první z této bitvy již zkraje vypadl Martin Vlček, který nezvládl jedno z odbočení, trefil kontejner o který poškodil geometrii. Boj o stříbro rozhodovala až poslední zkouška, na kterou navíc zapršelo. Nakonec se radoval Roman Odložilík o pouhých šest desetin před Tarabusem.

Čtvrtý dojel Martin Vlček následován Trněným, Rujbrem a Štochlem. Na osmém místě dojel Josef Peták, který si půjčil od Jana Dohnala jeho druhý týmový vůz, přičemž start byl jako dárek k narozeninám pro spolujezdkyni Alenu Benešovou.

V hodnocení Rallysprint série zvítězil celkem suverénně Petr Semerád, který premiérově usedl do Opelu Adam R2. Až v závěru se na druhou příčku vyšvihl Jan Kornhefr, když až na poslední zkoušce přeskončil nakonec bronzového Michala Horáka.

V soutěži historických vozů zvítězil obdobně suverénně Jiří Káňa, když jeho nejvážnější konkurent Vlastimil Neumann, který premiérově představil Toyotu Celica 4WD Turbo, odstoupil již po první zkoušce. Na stupně vítězů tak Káňu doprovodili Jan Frei a po napínavém souboji s Engem a Krejčou také Marcel Tuček.

Konečné výsledky

- - - - - - - - - - - - - SHAKEDOWN - - - - - - - - - - - - -

Výsledky shakedownu

- - - - - - - - - - - - - před startem - - - - - - - - - - - - -

Jiří Jirovec - Kateřina Janovská (Porsche 997 GT3) - Rally Pačejov 2017

Po téměř tříměsíční pauze bude pokračovat Rallysprint série a Pohár 2+. Posádky se tentokráte vydají na jihozápad Čech, kde se uskuteční další ročník populární Invelt Rally Pačejov. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist