www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. června 2020, Svátek má Laura, zítra Jarmil

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Rally Jeseníky vyhrál Roman Odložilík

15. září 2018 • 23:00

Po téměř dvouměsíční pauze bude pokračovat Rallysprint série a Pohár 2+. Posádky se tentokráte vydají na do okolí Šternberka, kde se po několikaleté pauze uskuteční další ročník Rally Jeseníky. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Online výsledky - Diskuse k soutěži - Další informace

Roman Odložilík - Martin Tureček (Ford Fiesta R5) - Rally Jeseníky 2018

Po napínavém souboji o desetiny s Martinem Vlčkem si připsala letošní vítězství na znovuobnovené Rally Jeseníky dvojice Roman Odložilík-Martin Tureček. Za druhým Vlčkem skončil na bronzové příčce Karel Trněný. V rámci Rallysprint série vyhrál Michal Horák před Petrem Semerádem a Lukášem Nekvapilem.

Po vydatných pátečních deštích prakticky po celou sobotu svítilo sluníčko a bylo ideální babí léto. Obzvláště v lesních úsecích to však, hlavně v úvodu, hodně klouzalo a trať osychala teprve postupně. I proto bylo jasné, že volba pneumatik bude rozhodující.

Na čele se od začátku utvořila dvojice pilotů Ford Fiesta R5 Odložilík-Vlček, na kterou nikdo neměl. Oba se mezi sebou přetahovali o vteřiny, místy i o desetiny. Před poslední zkouškou vedl Roman Odložilík o 9 desetin, navíc měl výhodu i v lepších pneumatikách, které byly tvrdčí a míň řezané, než které měl obutý Martin Vlček. Rozhodla hned druhá zatáčka závěrečné zkoušky, ve které udělal pilot žlutočerné Fiesty R5 hodiny a bylo po nadějích.

Na třetí příčce je doprovodil Karel Trněný. Souboj o čtvrtou příčku v závěru rozhodl ve svůj prospěch Patrik Rujbr, který porazil Tomáše Kurku, jenž po čase opět vytáhl na závodní tratě Mini John Cooper Works WRC. Za zmínku určitě stojí i pěkné šesté místo Josefa Pátla při premiéře s Fordem Fiesta R5.

V hodnocení RSS byl tentokrát Petr Semerád handicapován zdravotními problémy, i díky tomu si po velice pěkném výkonu připsal vítězství Michal Horák. Ještě před poslední zkouškou se držel na třetím místě Tomáš Uher s turbodieselovou Fabií, nakonec jej na oschlé trati přeskočili Lukáš Nekvapil a Marcel Svačina.

Poslední soutěží letošní Rallysprint série a Poháru 2+ bude ve druhé polovině října Rally Vsetín.

Konečné výsledky Rally Jeseníky

- - - - - - - - - - - - - před startem - - - - - - - - - - - - -

Martin Vlček - Jindřiška Žáková (Ford Fiesta R5) - Invelt Rally Pačejov 2018

Po téměř dvouměsíční pauze bude pokračovat Rallysprint série a Pohár 2+. Posádky se tentokráte vydají na do okolí Šternberka, kde se po několikaleté pauze uskuteční další ročník Rally Jeseníky. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist