www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. června 2019, Svátek má Alois, zítra Pavla

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Pohár Pirelli těsně před finále

11. října 2018 • 14:00

Pohár Pirelli v MČR je před velkým finále, které se odehraje na Rally Příbram, která uzavře šampionát MČR v rally. Karty v celkovém hodnocení Poháru Pirelli jsou rozdány docela jasně, ale i přesto je stále o co bojovat. To stejné platí i v Rallysprint sérii při Rally Vsetín, kam se soutěžní jezdci chystají následující víkend. Vsetín uzavře šampionát jednodenních rally a zde to bude v Poháru Pirelli boj do posledních metrů.

Při obnovené Rally Jeseníky se také závodilo na pneumatikách Pirelli a i zde se sčítaly body do hodnocení Poháru Pirelli. Mezi nejlepšími deseti posádkami se objevilo hned 5, které vsadily na pneumatiky Pirelli. Byli to na čtvrtém místě Patrik Rujbr s Veronikou Římalovou se Škodou Fabia R5, pátí Tomáš Kurka s Kateřinou Janovskou s atraktivním Mini John Cooper Works WRC, sedmí Ondřej Šimek s Jindřichem Horáčkem s Mitsubishi Lancer EVO IX, kteří se dokázali s produkčním vozem vklínit mezi „erpětky“ a osmou příčku obsadili Jiří Hanák s Karlem Vajíkem s Fordem Fiesta R5. Na devátém a desátém místě Rally Jeseníky už dojely dvoukolky, které také obouvaly pneumatiky Pirelli, a které se účastnily Poháru Pirelli.

Trať Rally Jeseníky byla po předchozích deštích hodně klouzavá s velkým množstvím vytahaného bláta. Rychle ale osychala a nebylo vůbec jednoduché se do správného obutí trefit. Evidentně se to povedlo Michalu Horákovi s Karlem Zapletalem. Ti s Opelem Adam R2 dokázali vyhrát mezi dvoukolkami, dojet jako devátí absolutně a vyhrát třídu 6. Gratulujeme! Jen 8,5 vteřiny za vítězi dvoukolek dojeli na desátém místě absolutně a na druhém ve třídě 6 Petr Semerád s Jiřím Hlávkou, také s Opelem Adam R2, kteří si tímto výsledkem předčasně zajistili celkové vítězství v Rallysprint sérii pro rok 2018. K tomuto výsledku jim Pirelli upřímně gratuluje! Třetí Příčku v hodnocení Poháru Pirelli a rovněž ve dvoukolkách, i ve třídě 6, obsadili Lukáš Nekvapil s Romanem Koscelníkem s Opelem Adam R2.

Na pneumatikách Pirelli a do Poháru Pirelli bodují také posádky startující v rámci XTG Adam Cupu s pohárovými Opely Adam. Zde byli v Jeseníkách nejúspěšnější nováčci Dominik Stříteský s Janem Mikulíkem, kteří při své první soutěži s malým Opelem zvítězili. Druhá příčka patřila posádce Martin Vopatřil – Karel Voltner a třetí místo si zasloužili Martin Baďura – Jan Nešpor.

Nnenechte si ujít nadcházející dvě rally v Příbrami a Rally Jeseníky, které uzavřou letošní sezonu. Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Martina Komínka, kominek@motorsport.cz a Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist