www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. dubna 2019, Svátek má Alexandra, zítra Evženie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Partr Rally Vsetín vyhrál Grzegorz Grzyb

28. října 2018 • 13:00

Závěrečným podnikem Rallysprint série i Poháru 2+ bude již tradičně Partr Rally Vsetín. Tradiční podzimní podmínky společně s náročností rychlostních zkoušek v okolí Vsetína náležitě prověří početné startovní pole. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Online výsledky - Online výsledky - HA - Diskuse k soutěži - Další informace

Grzegorz Grzyb - Jakub Wróbel (Škoda Fabia R5) - Partr Rally Vsetín 2018

Polský jezdec Grzegorz Grzyb obhájil loňské vítězství na Partr Rally Vsetín, závěrečném podniku Rallysprint série a poháru 2+. Na stupně vítězů jej doprovodili Jaroslav Melichárek a Tomáš Pospíšilík.

Grzegorz Grzyb vyhrál stylem start-cíl, jednoduché to ale rozhodně neměl. Největším soupeřem byl Jaroslav Melichárek, který po čase opět usedl do vozu Ford Fiesta RS WRC a naplno využil kvalit svého vozu. S postupujícími kilometry se přibližoval vedoucímu Grzybovi, s příchodem deště však zpomalil a na svého polského soupeře nestačil.

O třetí příčku na stupních vítězů a zároveň o pozici nejrychlejšího Čecha bojovali tři piloti. Nakonec byl nejrychlejší z nich ten nejméně zkušený - Tomáš Pospíšilík tak dosáhl poprvé v rallyové kariéře na stupně vítězů v absolutním pořadí. Čtvrtého Martina Březíka porazil o necelých šest vteřin, pátý Martin Vlček ztratil v poslední sekci špatnou volbou pneumatik. Až sedmý dojel Roman Odložilík, i to mu stačilo k vítězství v letošním Poháru 2+.

Rallysprint sérii opět celkem suverénně kraloval Petr Semerád, i přes jeden výlet mimo trať. Zato o druhé místo byl napínavý souboj, který rozhodla až poslední rychlostní zkouška a poražený retardér v podání Lukáše Nekvapila. Díky tomuto incidentu se před něj dostali Michal Horák i Marcel Svačina.

V rámci historiků se tentokrát sešlo početně slabší pole, řada nehod na posledních soutěžích pole řádně prosela. Vítězem se opět stal suverén letošní sezóny Vlastimil Neumann. Až na poslední zkoušce se vyhoupl na druhou příčku Jan Frei premiérově startující s Ladou VFTS. Se stejným vozem držel až do závěru druhou příčku Martin Černý, špatný čas na posledním testu znamenal pokles na bramborovou příčku nejen za Freie, ale i třetího Petra Jurečku. Na pátém místě dojel francouzský host Stéphane Scellier s Opelem Kadett GSi.

Konečné výsledky Partr Rally Vsetín

Konečné pořadí Rallysprint série a Poháru 2+

- - - - - - - - - - - - - před startem - - - - - - - - - - - - -

Grzegorz Grzyb - Boguslaw Browiński (Škoda Fabia R5) - Bonver-Partr Rally Vsetín 2017

Závěrečným podnikem Rallysprint série i Poháru 2+ bude již tradičně Partr Rally Vsetín. Tradiční podzimní podmínky společně s náročností rychlostních zkoušek v okolí Vsetína náležitě prověří početné startovní pole. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist