www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 13. listopadu 2019, Svátek má Tibor, zítra Sáva

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: TipCars Pražský Rallysprint vyhrál Martin Koči

2. prosince 2018 • 18:00

Jedním ze závěrečných podniků soutěžácké sezóny v České republice bývá každoročně TipCars Pražský Rallysprint. Výsledky i kompletní průběh závodu, který se i letos pojede kromě okruhů na Strahově také na klasické zkoušce v okolí Zbraslavi, můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky TipCars Pražský Rallysprint ON LINE --- Základní informace o TipCars Pražský Rallysprint --- Diskuze k TipCars Pražský Rallysprint

Martin Koči - Radovan Mozner ml. (Škoda Fabia R5) - TipCars Pražský Rallysprint 2018

Slovenský jezdec Martin Koči se stal vítězem letošního ročníku TipCars Pražského Rallysprintu. Tradiční akci v hlavním městě tentokrát ovlivnilo počasí, trať byla hodně uklouzaná a na prvních úsecích se posádky mohly potkat i se zbytky sněhové pokrývky.

Přestože by podobné akce měly být hlavně show pro diváky, řada pilotů tyto závody brává hodně prestižně a nadneseně řečeno je pro ně vítězství v Praze důležitější, než úspěch na soutěži českého šampionátu. Právě proměnlivé počasí a také zrádnost okruhové zkoušky, kdy je zaráz na trati hodně aut a tak zákonitě dochází k dojíždění či předjíždění, ukázalo ve své nahotě, že na podobných akcích by měly být výsledky až na podružném místě.

Přesto alespoň náznakem - s jednotlivými průjezdy se pořadí měnilo podle toho, jak komu sedla zkouška. Až do posledního testu vedl Vojtěch Štajf při české premiéře Pola Gti R5, o obrubník ale poškodil kolo. Po havárii pak skončil i Václav Pech.

TipCars Pražský Rallysprint 2017

Konečné výsledky TipCars Pražský Rallysprint

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist