www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 25. května 2020, Svátek má Viola, zítra Filip

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Hyundai i20 R5 uteklo na Pražském Rallysprintu vítězství jen o 4,6 sekundy

6. prosince 2018 • 15:00

V sobotu 1. prosince odstartoval na Strahově již 24. TipCars Pražský Rallysprint. V rámci toho představil CERS Rally team ve spojení s prodejcem vozů Hyundai Lenner Motors závodní speciál Hyundai i20 R5, který pilotoval čerstvý vítěz šampionátu FIA European Rally Trophy – Central Ondřej Bisaha.

Ondřej Bisaha - Matěj Dvořák (Hyundai i20 R5) - TipCars Pražský Rallysprint 2018

Ke svému pátečnímu svátku si tak nadělil nejen již 100. start ve své kariéře, ale také premiéru za volantem i20 R5. V roli spolujezdce se pak představil moderátor internetového pořadu Ukaž Káru Matěj Dvořák. Tým dokázal konkurenceschopnost techniky vozu již při vítězné rychlostní zkoušce RZ 4 a nepolevil ani v samotném závodě, kde mu pouze o 0,8 sekundy utekla třetí pozice, a to i přes nepřízeň počasí a první start Hyundai i20 R5 na sněhu.

„24. Tipcars Pražský Rallysprint 2018 je za námi a nám jen těsně utekla bedna. Na absolutní vítězství jsme ztratili jen něco přes 4s. Umístění v podobě 4. místa je pro nás přesto velký úspěch! Svezení jsme si velmi užili. Obrovské díky patří Lenner Motors a Hyundai Motor Czech,“ okomentoval celý závod Ondřej Bisaha.

Špičkovou techniku závodního speciálu i20 R5 dokázal letos už Daniel Sordo, který si s ním na Barum Czech Rally Zlín dojel pro 3. místo.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist