www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. června 2019, Svátek má Alois, zítra Pavla

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Sébastien Loeb továrním jezdcem Hyundaie

13. prosince 2018 • 16:00

Sébastien Loeb po dlouhých letech opouští francouzský koncern PSA, když se na dvě sezóny upsal továrnímu týmu Hyundai, v jehož barvách bude reprezentovat na vybraných soutěžích mistrovství světa.

Sébastien Loeb a Hyundai Motorsport 2019

Poté, co stáj Citroën angažovala Loebova nástupce a zároveň neoblíbeného týmového kolegu Sébastiena Ogiera, bylo téměř jasné, že Loeb již nebude pokračovat s vozem Citroën C3 WRC, se kterým vyhrál letošní ročník Rally Catalunya. Moc jiných variant však nebylo, Loeb však měl zájem zůstat v MS a tak se dohodl s Hyundaiem.

Již od začátku bylo jasné, že Loeb nemá zájem o kompletní seriál, ale jen vybrané závody. Kompletní sezónu mají potvrzenou Thierry Neuville a Andreas Mikkelsen, na třetím voze se budou střídat Loeb s Dani Sordem. Sébastien Loeb by se měl představit na šesti závodech, přičemž prvním závodem bude Rallye Monte Carlo, které odstartuje jen velmi krátce po Dakaru, kterého se Loeb zúčastní. Dani Sordo pojede osm soutěží mistrovství světa, prvním bude březnová Rally Guanajuato México. Tým momentálně vede diskuzi s Haydenem Paddonem o možnostech jeho startu v nadcházející sezóně.

„Jsem velice rád, že můžu oznámit, že společně s Danielem pojedeme v roce 2019 šest soutěží MS za Hyundai Motorsport. Vítězství na Rally Catalunya znovuzažehlo mou touhu bojovat o přední příčky v mistrovství světa,“ řekl Sébastien Loeb.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
18.12.2018 08:16
ajaj
čemuž se nelze divit
14.12.2018 13:24
Pluto - moderátor
Po podepsání Loeba dostal Paddon nabídku od Hyundaie na jediný start s vozem WRC v MS 2019, kterou odmítl.
14.12.2018 12:24
ajaj
hmm, tak diskuze s Paddonem už skončily :-(
toplist