www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. července 2019, Svátek má Drahomíra, zítra Čeněk

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Valaška stále čeká na hlavní dokument

6. února 2019 • 20:30

Start nové sezony v rally se neúprosně blíží. Začátek února měl být rovněž dnem, kdy budou oficiálně vydána Zvláštní ustanovení 38. Kowax Valašské rally ValMez (29. - 31. března).

Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5) - Kowax Valašská Rally ValMez 2018

Tedy závazný dokument, který musí dodržovat všichni startující. Zároveň jeho zveřejnění mnohem více napoví o programu závodu a konkretizuje harmonogram rally. Na jeho zveřejnění si ovšem musí soutěžící ještě několik dní počkat. Na vině ovšem nejsou valašští pořadatelé, ani představitelé Autoklubu ČR.

„Zvláštní ustanovení byla řádně zpracována a zaslána na Autoklub ČR ke schválení. Situaci však zkomplikovala tvorba nových standardních propozic FIA, podle kterých musí být Valaška, jako podnik European Rally Trophy – Central, zpracována. Nyní tedy čekáme na schválení našeho dokumentu v Paříži, následně ho ihned zveřejníme,“ vysvětluje ředitel Kowax Valašské rally ValMez Rudolf Kouřil.

Tomáš Plachý
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
09.02.2019 09:31
forum
pokud čekají některé zbylí země Rally Trophy – Central také na schválení od FIA tak at tam jedou podle PŘEDPISU FIA , vesměs mají svoje předpisy místní , které jsou rozdílné od FIA a na jezdcích Rally Trophy – Central FIA to také vyžadují jak technický tak i ostatní . Pak se divíme , že to nechce nikdo jezdit.
06.02.2019 20:55
Pluto - moderátor
Organizátoři z Azorů taky čekají na schválení od FIA...
toplist