www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. června 2019, Svátek má Jan, zítra Ivan

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Pojede se premiérový ročník Rallye Tatry Legend

22. března 2019 • 09:30

V rámci letošního konání nejstarší slovenské soutěže se uskuteční 1. ročník RALLYE TATRY LEGEND (3. – 5. května 2019). Jedná se o rally pravidelnosti historických automobilů a účastníci se objeví během prvního květnového víkendu na všech rychlostních zkouškách tatranské rally včetně atraktivního městského okruhu v Popradu. V následující tiskové zprávě přinášíme základní informace.

Rallye Tatry Legend je vypsána pro soutěžící a jezdce z krajin FIA CEZ (Zóny střední Evropy), kteří mají platnou mezinárodní licenci nebo národní licenci vydanou ASN ze zemí CEZ a národní licenci SAMŠ, případně národní licenci jezdce s omezením pro rally pravidelnosti historických automobilů (RHP) vydanou SAMŠ. V tomto případě je možný start jezdce ve věku od 17 let. Podniku se mohou zúčastnit i jezdci, kteří se zaregistrují na tuto soutěž a získají „denní licenci“ při splnění podmínek podle ročenky SAMŠ a jsou držitelem licence jezdce a soutěžícího vydanou ASN mimo zemí CEZ s povolením startu v zahraničí.

Rally pravidelnosti historiků se mohou zúčastnit způsobilá vozidla periody D-J (1.1.1931 – 31.12.1990) podle přílohy K s platným HTP nebo NHTP, dále sériová vozidla s evidenčním číslem a s platným technickým průkazem, platnou STK a vyrobené od 1.1.1955 do 31.12.1999, dále vozidla, které mají vydané průkazy FIA HRCP nebo průkazy SAMŠ RLTP, NHRCP a vozidla s atestací FIVA a zvláštním evidenčním číslem H vyrobené od 1.1.1955 do 31.12.1989. Pro všechny vozidla, které se zúčastní jízdy pravidelnosti HA, se důrazně doporučuje bezpečností vybavení podle přílohy K a J (ochranný rám, hasicí přístroj, bezpečnostní pásy a sedadla, odpojovač elektrického obvodu).

Rozdělení vozidel RHP: všechny vozidla jsou hodnocená společně bez rozdělení. Předepsaná průměrná rychlost a předepsaný čas na přejezd SP budou zveřejněné v prováděcích ustanoveních maximálně jednu hodinu před startem. Maximální průměrná rychlost na celé zkoušce pravidelnosti je 80 km/h, v případě jejího překročení bude ředitelem udělený trest 5€ za RZ. Vítězem se stane posádka, která bude mít nejnižší součet odchylek od průměru. Bližší informace najdete ve zvláštních ustanoveních, která byla zveřejněna v těchto dnech.

Další zpravodajský servis v rámci 46. Rallye Tatry 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou postupně na oficiální webové stránce www.rallyetatry.sk, která dostane od začátku dubna novou grafickou podobu a na facebookovém profilu tatranské rally.

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist