www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 17. října 2019, Svátek má Hedvika, zítra Lukáš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

APRÍL: Valašská Rally skončila překvapivě - nikdo nedojel

1. dubna 2019 • 08:00

Uplynulý víkend ukončil dlouhé čekání na start letošní soutěžácké sezony. Ve Valašském Meziříčí odstartovalo Mistrovství České republiky v rally s číslovkou 2019 a posádky i fanoušci podél trati se konečně dočkali. Na startu se sešla početná mezinárodní konkurence a na rychlostních zkouškách byly k vidění hodnotné sportovní výkony. Jenže celá soutěž skončila bizarně, nikdo ji z účastníků ji totiž nedokončil.

Cílová rampa v době plánovaného dojezdu zela prázdnotou...

Jak je to možné? Pořadatelé na podobě rally usilovně pracovali nejen při přípravách, ale také v samotném průběhu. Během sobotní etapy se jim podařilo vyjednat průjezd legendárními úseky v okolí Kateřinic, a protože se taková šance nenaskýtá každý den, rozhodli se je dodatečně přidat rovnou do časového harmonogramu letošního ročníku, a to na samotný závěr nedělní etapy. Celý zádrhel ovšem nastal v momentě, kdy se v noci ze soboty na neděli měnil zimní čas na letní. „Prováděcí ustanovení č. 4, kterými se nové úseky zařazovaly do harmonogramu, byla schválena sportovními komisaři a FIA během noci po dojezdu první etapy,“ říká nejmenovaný člen organizačního výboru. „Soubor se všemi potřebnými informacemi byl na elektronickou vývěsku podle všeho přidán přesně v momentě, kdy si server automaticky přenastavoval svůj pracovní čas a tato kolize vnitřních údajů způsobila, že se soubor prováděcích ustanovení na serveru nakonec neobjevil. Bohužel se to zjistilo až v momentě, kdy jsme si všimli, že si všechny posádky v klidu podupávají do rytmu koncertu kapely Horkýže Slýže, který probíhal v neděli odpoledne nedaleko jedné z časových kontrol, namísto toho, aby už dávno byly na cestě k oněm zbývajícím erzetám. Všechny do jedné v této časové kontrole odevzdaly své jízdní výkazy a předčasně tak ukončily svou účast v rally.“

Nezvyklé rozuzlení úvodní soutěže sezony aktuálně zamotalo hlavu mnoha lidem. Soutěž se započítávala nejen do českého, ale i slovenského mistrovství, a nově i do evropské trofeje. Každý z těchto šampionátů je ovšem organizován a hodnocen jinak – ten český využívá systém SupeRally, v rámci něhož ale soutěž oficiálně nikdo nedokončil. Slovenské mistrovství má pro změnu hodnocený každý den zvlášť – účastníci tedy mají alespoň body za první etapu. Ovšem jak se budou přidělovat body za MČR a ERT? A má vůbec letošní ročník nějakého vítěze? Z organizačního štábu zní, že jasno by mělo být během pár nejbližších hodin.

-apr- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist