www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. května 2020, Svátek má Filip, zítra Valdemar

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Rally dětem tentokrát i pro rodiče

9. července 2019 • 14:00

Mistrovství ČR v rally pokračuje 12. až 14. července Rally Bohemia. Vančík Motorsport ve spolupráci s partnery MOL Česká republika, Samohýl Motor a s podporou pořadatelů Rally Bohemia opět nabízí pohled do teamového zákulisí.

Rally dětem

Tentokrát zveme s dětmi i rodiče. Návštěvníkům přiblížíme rally, ukážeme jim, co to je rozpis a jak se připravuje, provedeme je zázemím jezdců Miroslava Jakeše a Martina Březíka, dozví se více o tom, jak se posádka připravuje na rally a co dělá v jejím průběhu, jak se pracuje s pneumatikami a co všechno se dělá během servisní zastávky i co dokáží mechanici všechno opravit. Budou si moci podrobně prohlédnout i kamiony, které převáží zázemí teamu, náhradní díly, pneumatiky a slouží i jako pojízdné dílny.

Kateřina Trojanová, bývalá rally pilotka a trojnásobná držitelka ocenění Zlatý volant, která bude prohlídkou provázet, seznámí zájemce s bezpečnostní výbavou posádky a podělí se s nimi o zážitky ze své kariéry. Na závěr udělá s dětmi malý kvíz a předá jim na cestu domů malou rally upomínku na jejich návštěvu.

Vše proběhně v servisní zóně Rally Bohemia, která je již tradičně umístěna na letišti v Hoškovicích (50.5449433N, 15.0194294E) u Mnichova Hradiště, doporučujeme všem zájemcům sledovat web rallybohemia.cz, aby měli nejčerstvější informace o přístupu do servisní zóny. Prohlídky jsou naplánovány na sobotu 12. července. První začne v 11:15 a druhá ve 13:15 hod. Hledejte stan s logem Rally dětem. První prohlídka bude navazovat na skutečný servis závodních aut a druhá bude servisu předcházet, můžete tedy spojit exkurzi a zážitek ze zákulisí s pozorováním „ostrého“ servisu a vidět mechaniky v akci.

Přihlásit se lze na e-mailu rallydetem@seznam.cz do čtvrtka 11. července do půlnoci ve formátu počet osob/počet dětí/věk dětí/čas exkurze/mobilní telefon. Opozdilci se mohou hlásit i v pátek prostřednictvím SMS ve stejném formátu na mobil 607 570 505.

Těšíme se na vás a doufáme, že se všem bude akce líbit.

Jiří Šteg
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist