Dnes je 28. března 2024, Svátek má Soňa, zítra Taťána

Ve Zlíně opět kralovali Kopecký s Dreslerem

18. srpna 2019 • 19:35

Absolutní stupně vítězů letošní 49. Barum Czech Rally Zlín opanovaly posádky na vozech Škoda Fabia R5. Stejně jako loni soutěž ovládla dvojice Jan Kopecký - Pavel Dresler. Fantastický souboj o druhé místo a juniorský titul mistra Evropy zvrátili na svou stranu Filip Mareš s Janem Hlouškem před Chrisem Ingramem navigovaným Rosse Whittockem.

Jan Kopecký - Pavel Dresler, Škoda Fabia R5 - BCRZ 2019, foto: fiaerc.com

O vítězství Kopeckého po první etapě prakticky nikdo nepochyboval a pilot tovární Fabie R5 Evo dojel do cíle s náskokem jedné a půl minuty. Dechberoucí bitva ale probíhala o druhou příčku a především o mistrovský titul v kategorii ERC Junior 1. Do poslední zkoušky nastupoval v pozici lídra Ingram s náskokem 0.6 vteřiny před Marešem a posledních 25 km závěrečného testu slibovalo doslova epicku bitvu.

Ta nakonec vyzněla pro českého pilota, který druhou Kašavu zvládnul o devět desetin vteřiny rychleji než britský mladík a Mareš tak o tři desetiny vteřiny získal titul juniorského mistra Evropy a druhé místo na letošní Barumce. Absolutorium ale rozhodně zaslouží i Ingram, neboť oba mladíci předváděli po celou dobu soutěže vynikající výkony.

Čtvrtý skončil domácí 'univerzální voják' Tomáš Kostka před Marijanem Griebelem a Simonem Wagnerem. Na sedmém a osmém místě se umístili další domácí jezdci - Jaromír Tarabus a Tomáš Pospíšilík. Devátá příčka je určitě skvělým výsledkem pro Patrika Rujbra, jediný, kdo narušil hegemonii mladoboleslavských vozů v první desítce pak byl Ondřej Bisaha na Hyundai i20 R5.

Ve dvoukolkách se raduje z vítězství Efrén Llarena před domácím Erikem Caisem, který vybojoval pódiové umístění nejrychlejším časem na RZ 14 a Sindrem Furusethem. Mistrem ERC J3 se stal Llarena, kterému pomohl k vítězství a titulu před před Kenem Tornem čas přidělený Jean-Baptistu Franceschimu sportovními komisaři na RZ 15 (upraveno 21:08). Franceschi obdržel čas o minutu horší než ostatní jezdci.

Úplný závěr soutěže poznamenaly havárie Vojtěcha Štajfa a následně Martina Vlčka. První z nich znamenala výrazné přerušení zkoušky, druhá pak její zrušení. Podle aktuálních informací čeká Martina Vlčka operace. „Mladší ze závodníků je přijatý na standardní oddělení s lehčím poraněním v oblasti hrudníku. Starší z mužů má středně těžká poranění a čeká jej operace, po které bude umístěn na jednotku intenzivní péče,“ informoval mluvčí KNTB po Zlínský deník.

Další informace včetně rozhovorů z letošní Barum Czech Rally Zlín přineseme na našich stránkách v následujích dnech.