www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. února 2020, Svátek má Lumír, zítra Horymír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Kopecký a Rovanperä si chtějí dojet pro třetí „double“ v letošní sezóně

22. srpna 2019 • 10:50

Po čtyřech vítězstvích v kategorii WRC 2 Pro na šotolinových soutěžích, včetně domácí Finské rallye, se aktuálně vedoucí posádka kategorie WRC 2 Pro ve složení Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen (FIN/FIN) vydává na asfaltové trati německé rallye ADAC Rallye Deutschland (22. 8.–25. 8. 2019). Za volantem vozu Škoda Fabia R5 Evo na tratích v Sársku a Porýní-Falc budou chtít na německém asfaltu rozšířit své vedení v dané kategorii. Jejich týmoví kolegové Jan Kopecký a Pavel Dresler, kteří si víkend před Německou rallye zajistili vítězstvím na Barum Czech Rally Zlín titul mistrů České republiky, chtějí v Německu po druhých místech v Portugalsku a Itálii dosáhnout dalšího špičkového výsledku. Posádka chce navázat na zdejší nejlepší umístění ve své kategorii v roce 2018, které bylo jedním ze základů jejich zisku mistrovského titulu v kategorii WRC 2.

Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5 Evo), Barum Czech Rally Zlín 2019

Desáté kolo mistrovství světa FIA World Rally Championship 2019 nabídne na neustále se měnícím německém asfaltu 19 náročných rychlostních zkoušek. Posádky se budou muset vypořádat se záludnými a úzkými cestami mezi vinicemi kolem řeky Mosely plnými vraceček a současně s rozbitým betonovým povrchem vojenského prostoru Baumholder, který je velmi náročný na opotřebení pneumatik, ale současně je i kluzký a lemovaný velkými betonovými bloky zvanými „Hinkelstein“.

Loňský vítěz Německé rallye v kategorii WRC 2 Jan Kopecký řekl: „Nejdůležitější je vyvarovat se defektům. Loňský rok jsem v kategorii WRC 2 vedl, když mě na známé Panzerplatte ve vojenském újezdu Baumholder potkal defekt. I tak se mi ale stíhací jízdou podařilo v mé kategorii vyhrát. Mým cílem pro letošní rok je vyvarovat se těchto potíží a dojet si pro prvenství. To bych si určitě chtěl zopakovat,“ Jan Kopecký zamíří do Německa potom, co si jen týden předtím vybojoval vítězstvím na Barum Czech Rally Zlín titul mistra České republiky.

Junior týmu Škoda Kalle Rovanperä jel v loňském roce právě v Německu svoji první čistě asfaltovou rallye v pozici továrního jezdce Škoda Motorsport. Dokončil ji na druhém místě v kategorii a získal cenné zkušenosti, které se bude snažit letos zužitkovat. „Úspěšně jsem absolvoval předzávodní test a už se na Německou rallye moc těším. Na poslední Rally Bohemia jsem v hezkém souboji s Janem vítězstvím demonstroval své schopnosti. Očekávám, že v Německu mi opět bude těžkým soupeřem. Vždyť ve své kategorii Jan vyhrál již v letech 2015 a 2018. Na vítězství ale budou mít spadeno i další silní jezdci a asfaltoví specialisté,“ řekl před soutěží Rovanperä.

Šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek sdělil: „Kallemu a Janovi se zatím podařilo dvakrát dojet do cíle na prvních dvou místech, bylo to v Portugalsku a Itálii. Zatímco o Janově rychlosti na asfaltu nelze pochybovat, Kalle již stihl dokázat, že i na tomto povrchu dokáže být rychlý. Těšíme se na vzrušující souboj o vítězství. Oba jezdci samozřejmě vědí, že potřebujeme dosáhnout dobrých výsledků jako tým, aby si Škoda Motorsport udržela vedoucí pozici v hodnocení výrobců v rámci kategorie WRC 2 Pro.“

Na Německé rallye, která je desátým kolem mistrovství světa, bude Škoda se šesti novými modely Škoda Fabia R5 evo a sedmi předchozími modely nejsilnější značkou z 29 startujících vozů R5. V kategorii WRC 2 pro soukromé týmy podpoří Škoda Deutschland dva dřívější mistry Německa. Oba pojedou s novým vozem Škoda Fabia R5 evo. Fabian Kreim, mistr Německa v letech 2016 a 2017 a v současnosti vedoucí muž sezóny 2019, který pojede se spolujezdcem Tobiasem Braunem, se postaví úřadujícími mistru Německa Marijanovi Griebelovi se spolujezdcem Pirminem Winklhoferem.

ADAC Rallye Deutschland startuje ve čtvrtek 22. srpna v 19:08 krátkou rychlostní zkouškou v blízkosti servisní zóny v Bostalsee. Na pátek 23. srpna je připraveno šest zkoušek mezi vinicemi kolem řeky Mosela a na rychlých tratích v Sársku. V sobotu 24. srpna se pojede osm rychlostních zkoušek, z nich se budou čtyři konat ve vojenském prostoru Baumholder. V neděli se odjedou zbývající z 19 rychlostních zkoušek s celkovou délkou 344,04 km. Vyhlášení vítězů proběhnev neděli kolem 14. hodiny v Bostalsee.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist