www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 11. července 2020, Svátek má Olga, zítra Bořek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Citroen ukončil svůj program v MS rally

20. listopadu 2019 • 21:15

Poté, co několikanásobný mistr světa Sebastien Ogier oznámil ukončení spolupráce s týmem Citroen Racing, oznámil dnes, tj. 20. listopadu 2019, tento tým svou neúčast v mistrovství světa FIA v rally v roce 2020.

Citroen tento krok oficiálně zdůvodnil tím, že bez dvojice Ogier - Ingrassia, která byla týmovou jedničkou a bez druhé posádky, jíž byla finská dvojice Lappi - Ferm nemá k dispozici žádného pilota, kterého by mohl posadit do za volant svého C3 WRC a bojovat s ním o světový titul.

Sebastien Ogier - Julien Ingrassia, Citroen C3 WRC - Wales Rally GB 2019

„Naše rozhodnutí ukončit program v MS v rally na konci roku 2019 následuje poté, co se Sebastien Ogier rozhodl opustit Citroen Racing. Tuto situaci jsme si sice nepřáli, ale bez Sebastiena si nedokážeme představit sezónu 2020. Ráda bych poděkovala celému týmu Citroen Racing za jeho nadšení a úsilí. Část DNA Citroenu je spjata s rally a jsme hrdí na to, že jsme s 102 vítězstvími a osmi tituly mistrů světa jednou z nejúspěšnějších značek historie MS,“ uvedla v tiskovém prohlášení Linda Jackson, výkonná ředitelka Citroenu.

V podobně diplomatickém duchu se vyjádřil i Jean Marc Pinot, ředitel motorsportu skupiny PSA: „Díky naší organizační struktuře budou naši odborníci, kteří mají nadšení pro motoristický sport, mít možnost předvést svůj talent v šampionátech, kterých se skupina PSA účastní.“ Těmito slovy chtěl pravděpodobně naznačit, že někteří členové týmu, kteří měli na starost program WRC, budou mít možnost přestupu do jiných odvětví motorsportu, ve kterých je tato francouzská skupina zapojena. Myslel tím možná i návrat do Le Mans série v kategorii Hypercar, tedy s nástupcem stávajících LMP1.

Citroen se podle oficiálního komuniké v příštím roce v rally více mnohem zaměří na zákaznickou podporu a významné posílení programu vozů C3 kategorie R5 po celém světě. V řeči ekonomických čísel to ve skutečnosti znamená, že místo vlastních výdajů na rally bude vytvářet profit odvíjející se podle počtu platících klientů.

V tiskové zprávě se pak nadále hovoří o větší podpoře nové marketingové strategie Citroenu, která je v duchu aktuálních trendů zaměřena na elektromobilitu a nové elektrické modely značky, které mají být v příštím roce uvedeny na trh.

S ohledem na poslední zmiňovanou informaci se tedy dá možná hovořit o tom, že Ogierův odchod z Citroenu byl po ne zcela vydařené sezóně onou známou hledanou a nalezenou holí na bití psa, přičemž tím psem je myšleno přesměrování toku financí z 'neekologického' seriálu WRC směrem k 'ekologické' a dnešní době tolik poplatné a módní elektromobilitě.

-jav-; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist