www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. září 2020, Svátek má Jaromír, zítra Zlata

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

RRC vyhrál na Jännerrallye Simon Wagner

10. ledna 2020 • 08:00

Inotech electronic Regional Rallye Cup odstartoval o prvním víkendu roku 2020 u našich jižních sousedů. Do nového přeshraničního poháru se nakonec přihlásilo čtyřicet posádek. Z účasti v 35. Internationale LKW Friends on the road Jännerrallye presented by LT1 se ale na poslední chvíli musel omluvit Jan Talaš.

Simon Wagner - Gerald Winter (Škoda Fabia R5 Evo) - Jänner Rallye 2020

Už od úvodních metrů rychlostních zkoušek bylo jasné, kdo je hlavním favoritem. Simon Wagner držel Škodu Fabia R5 Evo nejen v popředí RRC, po první etapě vedl s luxusním téměř dvouminutovým náskokem celou soutěž. Podmínky na trati se v noci ze soboty na neděli však výrazně změnily a použití asfaltového podvozku se širokými pneumatikami na zasněžených cestách v kopcích nad Freistadtem připravilo Wagnera o jeho dosavadní dominanci.

V samostatně hodnoceném druhém dni rallye skončil mladý Rakušan až na třetím místě, a tak má i přes konečné prvenství po zahajovacím podniku RRC stejně bodů jako domácí Martin Fischerlehner (Mitsubishi Lancer EVO VI). Ten v neděli vyhrál o 5,2 sekundy před dalším hornorakouským soutěžákem Ernstem Hanederem, pilotujícím devátou evoluci lanceru, kterému po Jännerrallye patří průběžná bronzová příčka se ztrátou 10 bodů na vedoucí duo.

Kategorie 2WD pro vozy s jednou poháněnou nápravou se stala kořistí rodinné posádky Michaela a Markuse Franzových, která dovezla Volkswagen Golf III Kit Car do cíle na první příčce stylem start – cíl. Pohárové dvoukolky tedy mají před českokrumlovskou soutěží jednoznačného kandidáta na zlato. S větším odstupem budou o medailové příčky bojovat Manuel Kurz nebo Gert Göberndorfer.

Na trati Jännerrallye se neztratila ani nepříliš početná skupina českých posádek. Nejvíce se dařilo Jihočechům Milanu Gregorovi s Vladimírem Štindlem, kteří s Mitsubishi Lancer EVO VI obsadili 17. místo absolutně a šesté v Regional Rallye Cupu. Na bodované příčky dosáhli rovněž Jiří Petrášek, Jiří Perník a Aleš Holakovský. Těsně za hodnocenou desítkou 2WD soutěž dokončil Miloš Sekyra.

Inotech electronic Regional Rallye Cup bude pokračovat ve dnech 22. a 23. května při 48. ročníku Rallye Český Krumlov. Pro vítěze, kteří budou dekorováni pod zámkem v Jelení zahradě, mají pořadatelé připraveny kromě finančních prémií ve výši 5000 euro také věcné ceny. Nejrychlejší posádka absolutní klasifikace a kategorie 2WD získá barel závodního benzinu P1 Racing Fuels.

Pavel Kacerovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist