www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. října 2020, Svátek má Sabina, zítra Teodor

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Projekt ACA Škoda Autoklub Team završen

20. května 2020 • 12:00

Čtyři úspěšné sezóny podpory rallyové posádky Filip Mareš a Jan Hloušek Autoklubem ČR měly být zakončeny v letošním roce startem na vybraných podnicích třech šampionátů, z nichž největší výzvou bylo mistrovství světa v rally.

Filip Mareš - Jan Hloušek (Škoda Fabia R5) - Barum Czech Rally Zlín 2019

Koronavirová pandemie však bezprecedentně zasáhla do všech aktivit, motorsport nevyjímaje. Mezinárodní závody jsou zatím v nedohlednu. Na základě jednání došlo k ukončení projektu ACA Škoda Autoklub Team, v jehož rámci posádka závodila. Spolupráce mezi Autoklubem ČR a Filipem Marešem ale zcela nekončí. Filip v ACCR Czech Talent Teamu současně přechází ze člena do pozice patrona mladých nadějí českého motorsportu.

„Už při představování letošní sezóny jsme hovořili o tom, že projekt podpory posádky Filip Mareš – Jan Hloušek bude v tomto roce završen. Měli jsme zajímavé plány, koronavirová pandemie však do nich tvrdě zasáhla. Probírali jsme situaci a na základě konsenzu došlo k rozhodnutí ukončit projekt už v průběhu sezóny. Naposledy se objeví na startu vybrané soutěže mistrovství Evropy, která bude určena po aktualizaci kalendářů,“ vysvětlil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. „Nastala změna situace, sezóna je kvůli mimořádným opatřením velmi ovlivněna, nakonec jsme po zralé úvaze dospěli k rozhodnutí projekt ukončit. Chtěl bych Autoklubu ČR moc poděkovat za příležitost, kterou nám dal a za důvěru, kterou do nás po ta léta vkládal. Věříme, že jsme jí spolu s Honzou Hlouškem, naší prací a našimi výsledky plně oplatili,“ uvedl Filip Mareš.

Filip Mareš - Jan Hloušek (Škoda Fabia R5) - Rally Liepaja 2019

Projekt podpory Filipa Mareše a Jana Hlouška v rámci ACCR Czech Talent Teamu byl zahájen v roce 2016. A každým rokem posádka dobývala stále výraznějších úspěchů. V sezóně 2018 se startem ve voze Škoda Fabia R5 týmu Romana Kresty Mareš s Hlouškem zařadili čtvrtým místem v republikovém šampionátu do české špičky. A vrchol nastal vloni, kdy se dvojice stala domácími vicemistry za tovární posádkou, ale především vybojovala titul juniorských mistrů Evropy. „Projekt byl veleúspěšný a zůstane zapsán do historie Autoklubu jako vzorový příklad podpory sportovních nadějí. Filipu Marešovi, Janu Hlouškovi, stejně tak Romanu Krestovi a celému týmu Kresta Racing děkuji za jejich nasazení a práci, která vedla k vynikajícím výsledkům. A samozřejmě do dalších let jim přeji mnoho úspěchů,“ vzkázal Jan Šťovíček.

Závěr projektu však neznamená úplný konec spolupráce Autoklubu České republiky s Filipem Marešem. Pro letošní rok je i nadále členem reprezentace. „A úplně neopouštím ani ACCR Czech Talent Team. Nicméně, já už od Autoklubu svou šanci dostal, a nyní jsem dospěl k rozhodnutí, že nastal správný čas přenechat své místo dalším. Jako sportovec, který si programem podpory nadějí úspěšně prošel, tak na svou žádost přecházím v ACCR Czech Talent Teamu do pozice patrona a pokusím se mladým talentům pomoci hlavně v oblasti reprezentace a médií,“ prozradil Filip Mareš. „Věřím, že Filip Mareš bude vzorem pro naše mladé závodníky a předáním svých zkušeností jim pomůže na startu sportovní kariéry,“ doplnil Jan Šťovíček.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
20.05.2020 18:09
Mara
Řekl bych, že se někomu hodí současná situace a můžou to ukončit. Už plán na letošní sezónu s náhodnou kombinací závodů vypadal praštěně.
toplist