www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. června 2021, Svátek má Zdeňka, zítra Jan

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

eSport INVELT Rally Pačejov otevře druhou půlku virtuální sezony

11. září 2020 • 17:00

eSport INVELT Rally Pačejov bude první letošní soutěží, jejíž reálná předloha nemusela být v aktuální turbulentní sezoně zrušena. A zatímco 41. ročník pačejovské rally se odehraje na konci září jako třetí soutěž restartovaného mistrovství republiky v rally, její virtuální varianta přijde jako předkrm mezi 15. a 20. zářím 2020.

eSport INVELT Rally Pačejov

Pořadatelé z Automoto klubu Pačejov pro pátý podnik SONAX MČR v Online Rally připravili čtyři hodnotné úseky, které se pojedou dvakrát. Jejich souhrnná délka činí 82 kilometry. Testy kombinují širší svižné úseky s techničtějšími sekcemi a charakterově odpovídají lesnatému šumavskému podhůří, nejdelší, téměř osmnáctikilometrová rychlostní zkouška pak účastníkům nabídne typické prostředí českého venkova. Harmonogram rozděluje rychlostní zkoušky do tří sekcí, jež jsou proloženy dvěma servisními pauzami o délce 30 minut.

Seznam přihlášených posádek čítá bezmála tři stovky jezdců ve čtyřech kategoriích, přičemž nechybí žádný z hlavních favoritů. Aktuální lídr Dennis Zeťák ze Slovenska, jeho hlavní rival Polák Adrian Klimas, Oscar Estevez z Portugalska či nejrychlejší domácí jezdec Zdeněk Jílek, ti všichni mají ambice na prvenství v pačejovské soutěži. Ale konkurence je mnohem širší, vždyť v nejnabitější třídě RC2 pro speciály R5 a produkční vozy je přihlášeno 156 jezdců! Ani další třídy ale nestrádají - kvalitou i kvantitou startovního pole vyniká zejména třída RC4, v rámci níž se piloti pustí do rychlostních zkoušek s vozy R2, ti startující na Peugeotech 208 R2 navíc mohou dosáhnout na body do oficiálního Peugeot Online Rally Cupu pořádaného českým importérem této značky.

Hlavnímu závodu bude v pondělí 14. 9. 2020 předcházet krátký shakedown, kde si jezdci mohou vyzkoušet své vozy, samotná rally pak bude probíhat na online pluginu RBR Czech od úterý 15. 9. a vyvrcholí v neděli 20. 9. o půlnoci. V některých třídách a pohárech již začínají krystalizovat aspiranti na celkové prvenství, ale zejména souboj v absolutní klasifikaci vzhledem k dosavadnímu průběhu slibuje pořádný náboj až do konce sezony. Jak dopadne eSport INVELT Rally Pačejov? Sledujte web šampionátu SONAX MČR v Online Rally www.onlinerally.cz a přidružené sociální sítě facebook a instagram Online Rally CZ!

-hof- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist