www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 3. prosince 2020, Svátek má Svatoslav, zítra Barbora

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Zemřel Břetislav Enge

14. září 2020 • 15:15

Stejně jako vás, také naši redakci zaskočila zpráva, která přišla jako blesk z čistého nebe. Ve věku sedmdesáti let zemřel Břetislav Enge, závodník tělem i duší, člověk, kterého jsme měli tu čest mít za kamaráda přesto, že byl jednou z největších legend českého motoristického sportu.

Břetislav Enge

Velmi silně se zapsal do dějin už v době, kdy mnozí z nás nebyli na světě nebo teprve k motorsportu uháněli na své tříkolce – Břetislav Enge byl součástí týmu, která už v roce 1981 ovládla Mistrovství Evropy v závodech na okruzích. V roce 2014 se pak vrátil do rallysportu, do disciplíny, která je nám všem tou nejbližší a která je pro nás disciplínou královskou. A přestože se do soutěží vrátil už ve starším věku, nikdy nehrál druhé housle a naopak pořádně rozčeřil vody zejména národního šampionátu historických vozů. V letech 2016-7 dokonce udolal všechny své soupeře a mezi historiky ovládl těžkou Rally Bohemia, kterou pokládal za svůj domácí podnik. Poté, co postavil nádherný Ford Escort RS2000 a předal jej svým dětem (které se mezitím staly neméně skvělými závodníky), ustoupil ze scény a v posledních dvou sezónách soutěže sledoval ze servisního zázemí. Přesto zůstával plný optimismu a závodnického elánu, o to větším šokem byla zpráva, kterou jsme se dnes dozvěděli.

Břetislav Enge odešel do závodnického nebe a my nepochybujeme, že i tam jej čeká ještě mnoho krásných a úspěšných závodů i soutěží. Čest jeho nesmrtelné památce!

Celá redakce též tímto vyjadřuje upřímnou soustrast všem jeho nejbližším.

Karel Špaček ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist